• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37242

  با وجود اعلام مرکز آمار مبنی بر افزایش ۵۲ درصدی قیمت زمین در نیمه دوم سال گذشته، بیشترین ثبت قراردادهای خرید و فروش مسکن مربوط به نیمه دوم سال گذشته بوده است.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، کل قراردادهای خرید و فروش در سال گذشته یک میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۷۵ مورد بود که در مقایسه با سال ۹۰ بیش از ۴۵۰ هزار مورد افزایش داشته است.

  به گفته رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک قیمت هر متر مربع خرید و اجاره مسکن افزایش یافته که همه عوامل از جمله افزایش جمعیت، افزایش ازدواج و مهاجرت به شهرها و… دلیل افزایش تعداد قرارداهای سالانه خرید و فروش و اجاره مسکن در کشور بوده است.

  به گفته قلی خسروی افزایش تعداد قراردادها همانند هر سال امری عادی و طبیعی است.

  ماه بهمن سال گذشته رکوردار بیشترین عقد مبایعه نامه خرید و فروش در کشور بود و فروردین نیز کمترین تعداد عقد قراردادهای خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داد.

  پس از بهمن، دی ماه گذشته با عقد بیش از ۱۴۱ هزار قرارداد در رتبه دوم خرید و فروش مسکن قرار دارد و پس از آن آبان ماه بیشترین تعداد قراردادهای خرید و فروش را به خود اختصاص داده است.

  بر اساس این گزارش مهر، اسفند و آذرماه در رتبه های چهارم، پنجم و ششم ثبت قراردادهای خرید و فروش قرار گرفته اند و سه ماه خرداد، مرداد و فروردین از جمله زمان هایی بوده که کمترین خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داده اند.

  بر این اساس در سال گذشته بهمن ماه با عقد ۱۹۴هزار و ۱۵۲ قرارداد، رکوردار بیشترین عقد مبایعه نامه خرید و فروش در کشور بوده و فروردین ماه با عقد ۶۵ هزار و ۵۹۴ قرارداد، کمترین تعداد عقد قراردادهای خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داده است.

  ازدواج افزایش جمعیت خرید و فروش دی ماه زمین مسکن مهاجرت سال نیمه دوم
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها