• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37190

  یک کارشناس بازار سرمایه در پیش بینی وضعیت بورس در سال ۹۲، گفت: رشد شاخص بورس قطعا ادامه خواهد داشت و نوسانات نیز نسبت به سال گذشته کمتر می‌شوند.

   

  به گزارش پارس، امیر افسر در گفت وگو با ایسنا، تصریح کرد: با توجه به شرایطی که بازار داشت و همچنین نرخ ارز می توان پیش بینی کرد روند رو به رشد شاخص ها ادامه یابد، همچنین با توجه به ثابت شدن شرایط به احتمال بسیار زیاد نوسانات بازار نیز کاهش خواهد یافت.

   

   

   

  وی در رابطه با وضعیت شرکت هایی که سال گذشته موفق نشدند به بورس وارد شوند، اظهار کرد: از آن رو که خصوصی سازی به عنوان یک رویه ثابت در اقتصاد ما پذیرفته شده، باید در نظر داشته باشیم که بازار سرمایه بهترین راه برای خصوصی کردن شرکت ها است به همین دلیل باید تلاش شود با تغییر برخی سیاست ها نحوه ورود شرکت ها به بورس را آسان تر کنیم تا شرکت هایی که امکان ورود نیافته اند نیز، وارد عرصه سهام گیری شوند.

   

   

   

  افسر در رابطه با رویکرد مسوولان به خصوصی سازی نیز گفت: مسوولان معمولا دو دسته اند برخی از مدیران شرکت های دولتی که قرار است به چرخه خصوصی سازی وارد شوند ممکن است نسبت به به آن جبهه بگیرند و مقاومت کنند. اما از آن رو که در سطح ارشد مدیران اشخاصی مانند وزیر اقتصاد از این امر حمایت صد درصدی دارند می توان امیدوار بود مقاومت ها در سطوح پایین هم ممانعت ایجاد نکند و خصوصی سازی به بهترین نحو اجرایی شود.

   

  این کارشناس در رابطه با کم فروش ماندن برخی سهام های گران قیمت نیز گفت: در واگذاری ها باید سعی شود کشش بازار کاملا مورد ارزیابی قرار گیرد. برخی از سهام ها به طور غیر قابل قبولی گران عرضه شوند به همین دلیل از آن ها استقبال چندانی نشد. پس اگر می بینیم برخی سهام ها توسط سازمان خصوصی سازی ارزان عرضه می شود در صورتی که نظم بازار را بر هم نزند، مثبت است و باعث بالا رفتن مشارکت و فروش سهام شرکت به مردم عادی می شود.

  اقتصاد خصوصی سازی رشد سازمان خصوصی سازی سرمایه سهام شاخص نرخ ارز nbsp بورس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها