• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37136

  سرپرست معاونت آب و آبفای وزیر نیرو با بیان اینکه پیشنهاد افزایش تعرفه آب ارائه شده است، گفت: پیشنهاد ما این است که قیمت آب نه به قیمت تمام شده آب بلکه به تدریج و به شکل منطقی افزایش یابد.

  پارس به نقل از فارس نوشت: علیرضا دائمی در پاسخ به این سؤال که آیا تعرفه آب با توجه به اینکه یک ماه از سال جاری گذشته و هدفمندی یارانه ها هم اجرا نشده است، تغییری می کند، اظهار داشت: تغییر تعرفه آب هنوز در برنامه وزارت نیرو نیست و در حال حاضر محاسبه تعرفه نیز طبق تعرفه های پارسال است.

  وی ادامه داد: طبعا وزارت نیرو بخاطر افزایش نیافتن تعرفه ها دارای محدودیتهایی است به همین دلیل پیشنهادی ارائه شده است که قیمت آب متناسب با افزایش قیمت ها تغییر کند، ولی سیاست دولت این نیست که قیمت آب افزایش یابد.

  قیمت آب متناسب با افزایش تورم و هزینه های تولید آب

  وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد ما این است که قیمت آب به تدریج و به شکل منطقی نه به قیمت تمام شده برسد، بنابراین لازمه این موضوع نیز این است که قیمت آب متناسب با افزایش تورم و متناسب با افزایش هزینه های تولید آب افزایش یابد.

  برنامه های بخش آب در سال حماسه سیاسی و اقتصادی

  دائمی در خصوص برنامه های بخش آب در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گفت: در بخش آب سعی خواهد شد طرح های مهرماندگار که شامل سدسازی، آبیاری زهکشی و آبرسانی و تصفیه خانه ها است به اتمام برسد.

  وی ادامه داد: برنامه دیگری که در سال حماسه اقتصادی داریم این است که با توجه به تحریم هایی که در حال رخ دادن است باید مدیریت و از مزیت هایی که در این شرایط پیش آمده استفاده شود، بنابراین تنوع بخشی منابع آبی، اجرای سریع طرح های آبی است و افزایش ظرفیت های منابع آبی کشور از برنامه های مهم در سال جاری است.

  سرپرست معاونت آب و آبفای وزیر نیرو گفت: در هر صورت زیرساخت اصلی توسعه چه در بخش های مربوط به توسعه شهری، توسعه کشاورزی، صنایع و بهداشت مردم بحث تأمین آب است که نقش مهمی در توسعه کشور دارد، بنابراین امید است بتوانیم نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.

  دایمی در پاسخ به این سؤال که چه پروژه هایی در قالب طرح مهر ماندگار امسال واگذار خواهد شد، گفت: هدف گیری طرح های مهر ماندگار به گونه ای است که در دولت دهم به اتمام برسد و معنی آن این است که تا پایان سال مالی ۹۱ که سه ماه فرصت داریم این کار انجام خواهد شد.

  وی ادامه داد: ۱۶ سد مخزنی بزرگ کشور به اضافه ۴۰ شبکه آبیاری زهکشی است که مجموعا ۱۱۰ طرح بزرگ آبی آماده بهره برداری است.

  افزایش قیمت تورم حماسه اقتصادی دولت دهم سال حماسه سیاسی سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی طرح های مهر ماندگار کشاورزی وزارت نیرو هدفمندی یارانه ها
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها