• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37094

  معاون وزیر نفت از خودکفایی کشور در تولید گاز مایع در کشور خبر داد و گفت: بر این اساس واردات این فرآورده به ایران متوقف شد.

  به گزارش پارس علی رضا ضیغمی در گفت وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، با اشاره به این که تا چندی پیش روزانه ۸۰۰ تن گاز مایع از کشور های همسایه وارد می کردیم گفت: با راه اندازی تکمیل طرح توسعه و بهینه سازی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند- اراک هم اکنون روزانه ۱.۵ هزار تن گاز مایع مازاد بر نیاز در کشور تولید می شود.

  مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان این که بر این اساس واردات گاز مایع به کشور متوقف شد از صادرات مازاد تولید این فرآورده خبر داد.

  به گفته ضیغمی قبل از اجرای پروژه های توسعه پالایشگاه ها، حجم تولید گاز مایع کشور در سال ۸۴، معادل ۹ میلیون لیتر در روز بود که امروز به ۱۲.۵ میلیون لیتر در روز رسیده است.

  به گزارش ایسنا، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز با توجه به خودکفا شدن کشور در تولید گاز مایع از افزایش سهم این فرآورده در سبد سوخت کشور خبر داد و گفت: تعداد جایگاه های LPG افزایش خواهد یافت.

  البته مصطفی کشکولی تاکید کرد: جایگاه های LPG در شهرهایی ایجاد می شود که نزدیک به واحدهای تولید کننده گاز مایع باشد.

  در حالی توجه به جایگاه های LPG دوباره در حال افزایش است که پیش از این شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تصمیم به تبدیل این جایگاه ها به عرضه کننده سوخت CNG گرفته بود.

  به گزارش ایسنا، هم اکنون ۱۶ باب جایگاه LPG با ۱۳۶ نازل در حال عرضه گاز مایع به خودروها هستند.

  امام خمینی انرژی ایران پخش فرآورده های نفتی دانشجویان ایران گاز مدیر عامل شرکت نفت واردات واردات گاز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها