• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36858

  مرکز آمار ایران میانگین نرخ بیکاری کشور برای سال گذشته را ۱۲.۲درصد اعلام کرد که این نرخ برای مردان و زنان به ترتیب ۱۰.۵و ۱۹.۹درصد بوده است.

   

  به گزارش پارس به نقل از  ایرنا، بر اساس نتایج طرح آمارگیری نیروی کار سال ۹۱ که به طور فصلی از سوی مرکز آمار ایران انجام می شود، تعداد بیکاران در کشور ۲میلیون و ۹۴۴هزار و ۱۵۸ نفر بوده است که بیش از ۲ میلیون نفر آن را مردان و بیش از ۸۷۰ هزار نفر آنان را زنان به خود اختصاص داده اند.

  نتایج این گزارش نشان می دهد که نرخ بیکاری برای جوانان ۱۵تا ۲۴ ساله در سال گذشته ۲۶.۹درصد بوده که این نرخ به تفکیک جنسیت برای مردان ۲۳.۴ و زنان ۴۱.۵درصد است.

  نرخ فعالیت اقتصادی در کشور در سال ۱۳۹۱ برابر با ۳۷.۷درصد بوده که برای مردان ۶۱.۶ و زنان ۱۳.۸درصد اعلام شده است.

  براساس نتایج این بررسی، نرخ بیکاری در مناطق شهری کشور ۱۳.۸ درصد و در مناطق روستایی کشور ۸.۲ درصد در سال گذشته بوده است.

  همچنین تعداد شاغلان بر حسب اشتغال در بخش های مهم اقتصادی نشان می دهد که ۱۸.۹درصد در بخش کشاورزی، ۳۳.۶درصد در بخش صنعت و ۴۷.۵درصد در بخش خدمات فعالیت می کنند.

  بر اساس این گزارش، استان لرستان با ۲۰.۲درصد بیشترین نرخ بیکاری را در سال ۱۳۹۱ در میان سایر استانهای کشور به خود تخصیص داده است و استانهای ایلام و فارس به ترتیب با ۱۷.۳ و ۱۶.۸ درصد بیکاری در رده های بعدی قرار دارند.

  استان خراسان جنوبی با ۶.۴ درصد کمترین نرخ بیکاری را در میان استانهای کشور دارد. نرخ بیکاری در استان تهران ۱۱.۶درصد بوده که نسبت به سال ۹۰ حدود ۰.۳درصد افزایش داشته است.

  اشتغال ایران بخش کشاورزی بیکاری جنسیت خراسان جنوبی زنان مردان و زنان مرکز آمار ایران نیروی کار
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها