• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36740

  در پی وقوع زلزله ۶ ریشتری در بوشهر کمیته بحران شرکت نفت و گاز پارس با حضور مدیرعامل این شرکت در منطقه، جلسه اضطراری برگزار کرد که بررسی‌ها نشان از سالم بودن تمام تجهیزات گازی در منطقه عسلویه دارد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس،   با وقوع زلزله ۶ ریشتری هفته گذشته در بوشهر مسئولان شرکت نفت و گاز پارس به منظور بررسی وضعیت فازهای گازی پارس جنوبی که در استان بوشهر واقع شده است، در منطقه عسلویه جلسه اضطراری تشکیل دادند.


  براین اساس کمیته بحران شرکت نفت و گاز پارس در منطقه عسلویه مستقر شده است، تا هم به آسیب دیدگان این حادثه امداد رسانی کند و هم از نزدیک در جریان شرایط قرار بگیرد.

  مظاهر انصاری مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس می گوید: بر اساس تصمیمات این کمیته علاوه بر اعلام آماده باش جهت امداد رسانی و کمک به حادثه دیدگان به همه فازهای پارس جنوبی، یک فروند بالگرد با قابلیت پرواز در شب به همراه پنج دستگاه آمبولانس، پنج پزشک و پنج پرستار به منطقه حادثه دیده اعزام شده است.

  همچنین باید گفت که هم اکنون مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جهت تسریع در امدادرسانی با بالگرد به منطقه حادثه دیده عزیمت کرده اند.

  خوشبختانه این زمین لرزه و پس لرزه های آن هیچ گونه خللی در فعالیت های پالایشگاه های منطقه ویژه پارس به وجود نیاورده و تولید گاز در همه سکوها و پالایشگاه ها به صورت طبیعی در حال انجام است.

  فازهای گاز پارس جنوبی دارای مقاومت ۸ ریشتری در مقابل زلزله هستند.

  باید گفت که هم اکنون روزانه حدود ۲۹۰ میلیون متر مکعب گاز از منطقه پارس جنوبی که میدان مشترک با قطر است تولید می شود.
  استان بوشهر پارس جنوبی پرستار پزشک زلزله قطر گاز محیط زیست مدیریت بحران نفت و گاز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها