• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36739

  رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از کاهش بیش از ۱۰۰ دلاری قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی در یک هفته اخیر خبر داد و گفت: این میزان کاهش در سال‌های اخیر و در زمان‌های مشابه، بی نظیر بوده است، ضمن اینکه قیمتها در بازار طلا و سکه امروز متناسب با کاهش نرخ در بازارهای جهانی کاهش می‌یابد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، محمد کشتی آرای گفت: قیمت طلا در روز شنبه هفته پیش ۱۵۸۳ دلار بود که هم اکنون به ۱۴۷۸ دلار رسیده است و باز هم انتظار می رود کاهش یابد.
   
  وی، افزایش ارزش دلار در بازارهای مالی و فروش بخشی از ذخایر طلا در یک بانک قبرسی را باعث کاهش بیش از ۱۰۰ دلاری هر اونس طلا در بازار جهانی در یک هفته اخیر دانست و اظهارداشت: به تدریج طلا جذابیت لازم را برای خرید و سرمایه گذاری از دست می دهد و پیش بینی می شود باز هم کاهش یابد.
   
  به گفته کشتی آرای، این در حالی است که در سالهای پیشین قیمتها در این دوره زمانی افزایش می یافت و قیمت هر اونس طلا حتی به ۱۹۰۰ دلار در هر اونس هم رسیده بود.
   
  رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر پیش بینی کرد: قیمتها در بازار طلا و سکه امروز شنبه متناسب با کاهش نرخ در بازارهای جهانی کاهش یابد.
   
  قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید در آخرین ساعات معاملاتی روز پنجشنبه یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان و سکه قدیم یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان، نیم سکه ۷۱۰ هزار تومان، ربع سکه ۴۳۵ هزار تومان و سکه های یک گرمی ۳۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۱۳۴ هزار تومان بوده است.

  اونس طلا دلار سرمایه گذاری کشتی بازار تومان سکه طلا کاهش جهانی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها