• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36687

  عضو کارگروه حمایت از تولید گفت: برای تحقق حماسه اقتصادی در حوزه صنعت، بخش های پشتیبان مانند بانک ها باید به طور جدی در رفتار خود با بخش تولید تجدیدنظر کنند.

   

  به گزارش پارس، آرمان خالقیˈروز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای تحقق حماسه اقتصادی در کشور بیان کرد: بخش تولید شامل فعالان اقتصادی نیز است که در تولید درگیرند و هر گونه کوتاهی منجر به زیان خود آنها می شود، بنابراین بیشترین تلاش خود را برای بهبود امور می کنند.

  وی افزود: البته در همین بخش ها نیز می توان با بازنگری در برخی روش ها میزان سودآوری و بهره وری را به حداکثر رساند.

  عضو خانه صنعت و معدن اظهار داشت: از سوی دیگر برای ایجاد تحول اساسی در حوزه صنعت و تولید کشور نیازمند آن هستیم تا منابع به این سمت هدایت شود.

  خالقی خواستار آن شد که بخش های پشتیبان مانند بانک ها به طور جدی در رفتار خود با بخش تولید تجدیدنظر کنند، در حالی که هم اکنون بانک ها مانند شرایط عادی به روش سنتی با بخش تولید برخورد می کنند.

  وی گفت: این درحالیست که با توجه به محدودیت های بین المللی ایجاد شده برای کشور، بخش تولید نیازمند توجه و حمایت ویژه است.

  وی همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد نظام جامع مالیاتی در کشور افزود: اگر رفتار ما در راستای حمایت از تولید نباشد، باعث کاهش انگیزه در تولیدکنندگان می شود.

  این عضو کارگروه حمایت از تولید تاکید کرد که بخش مالیاتی کشور باید بدنبال افرادی باشد که سودهای کلان بدست می آورند و فرارهای بزرگ مالیاتی انجام می دهند.

  خالقی ضمن بیان این موضوع که تولیدکنندگان مالیات خود را می پردازند، متذکر شد که سازمان امور مالیاتی باید تمرکز خود را به سمت بخش های دلالی و تجاری ببرد که راه های فرار مالیاتی در آنها فراوان است.

  عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران به نقش سایر نهادهای مسئول در خلق حماسه اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: بعنوان مثال سازمان جهاد کشاورزی که یکی از منابع مورد نیاز بخش صنعت را تامین می کند، باید برنامه ریزی داشته باشد و این بخش را در جهت سودآوری هر چه بیشتر سوق دهد تا تولیدکنندگان بتوانند از لحاظ تولید و صادرات رقابت پذیر شوند.

  ایران بهره وری جهاد کشاورزی حماسه اقتصادی حمایت از تولید رقابت صنعت صنعت و معدن مالیات بخش
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها