• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36138

  مدیرکل تهیه و توزیع کالای مصرفی وزارت صنعت، معدن و تجارت جزییات جلسه امروز (چهارشنبه) ستاد تنظیم بازار را تشریح کرد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، علی پورکاوه با اعلام اینکه یکی از موارد مورد توجه در جلسه امروز مایحتاج عمومی بود با تاکید بر اینکه صادرات مرغ ادامه دارد، بیان کرد: مازاد تولید یا برای مصرف کشور در مواقع لازم ذخیره می شود و یا به کشورهای دیگر صادر می شود.

  به گفته او صادرات مرغ از قبل از عید به طور کامل متوقف نشده بود، ولی هدف و برنامه تولید داخلی تامین نهاده است که براساس آن برای مازاد تولید برنامه ریزی شود.

  پورکاوه با بیان اینکه هدف از صادرات از طریق واحدهای تولیدی و زنجیره ای تولید کیفی تر و ایجاد بازار صادراتی باثبات بیشتر است، گفت: از این رو کمیته و کارگروه مشخصی با نام کارگروه صادرات اقلام پروتئینی در مورد چگونگی صادرات در سال ۹۲ تصمیم گیری می کند.

  مدیرکل تهیه و توزیع کالای مصرفی وزارت صنعت و تجارت افزود: همچنین در جلسه امروز مروری بر کارهای انجام شده در سال ۹۱ و مروری بر برنامه های سال ۹۲ شد و برنامه هایی برای کالاهای اساسی و ضروری با لحاظ کردن شرایط سال ۹۲ در نظر گرفته شده است.

  وی با تاکید بر اینکه یکی از موارد مورد بحث ذخایر کالاهای اساسی سال ۹۲ و توزیع آن در ایام پرتقاضای سال جاری بوده است، تصریح کرد: همچنین گزارش های کاملی از جهاد کشاورزی درباره وضعیت سطح کشت میوه و صیفی جات در استان های تولیدکننده ارائه شد و همچنین برنامه استان های تولیدکننده گرمسیری ارائه شد.

  پورکاوه افزود: همچنین مقرر شد هماهنگی لازم با ارگان های حمل و نقل و میادین سراسر کشور و اتحادیه های توزیع کننده کالا انجام شود.

  مدیرکل تهیه و توزیع کالاهای مصرفی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برداشت میوه و صیفی جات مورد نیاز مردم در پنج روز آینده خبر داد و گفت: این محصولات طی روزهای آینده بارگیری شده و توزیع آنان به طور گسترده آغاز می شود.

  پورکاوه با تاکید بر اینکه در سال طی دو مقطع برداشت محصول با گپ مواجه می شود، تصریح کرد: به زودی مشکل کمبود و قیمت بعضی از میوه و صیفی جات برطرف می شود.

  وی درباره توقف توزیع مرغ منجمد نیز خاطرنشان کرد: استان ها نسبت به توزیع مرغ منجمد اعلام بی نیازی می کردند و در حال حاضر اولویت ما توزیع مرغ گرم تولید داخل است.

  پورکاوه در پایان گفت: هر زمان که بازار نسبت به کالاهای تنظیم بازار احساس نیاز کند، کالاهای ذخیره شده، توزیع می شود.

  تجارت تنظیم بازار جهاد کشاورزی حمل و نقل صنعت کالاهای اساسی وزارت صنعت معدن و تجارت جلسه توزیع جزییات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها