• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36047

  عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به رأی‌گیری برای تصویب کلیات بودجه ۹۲ در جلسه عصر امروز گفت: تک‌نرخی کردن نرخ ارز باید به نحوی انجام شود که اقشار یارانه بگیر و کلاهای مشمول ارز مرجع آسیب نبینند.

   

  به گزارش پارس، عبدالکریم هاشمی در گفت وگو با فارس، در مورد جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۲ اظهار داشت: در جلسه عصر امروز کلیات لایحه بودجه پس از اظهار نظر موافقان و مخالفان به رأی گذاشته می شود.

  عضو کمیسیون تلفیق بودجه  مجلس افزود: پس از سه روز بررسی کلیات بودجه در کمیسیون و حضور برخی وزرا و رؤسای سازمان های دولتی برای ارائه توضیحات در این خصوص، امروز نمایندگان موافق و مخالف نظر خود را در این باره بیان می کنند.

  وی با بیان اینکه برخی توضیحات نمایندگان دولت در مورد درآمدهای دولت با ابهاماتی همراه بود، ادامه داد: بودجه امسال با درصد کمی افزایش، مشابه بودجه سال ۹۱ است و با توجه به محدودیت هایی که در فروش نفت وجود دارد، نظر نمایندگان بر این بود که درآمدهای دولت خصوصاً فروش نفت واقعی تر در نظر گرفته شود.

  این نماینده مجلس تصریح کرد: در جلسات قبل، رئیس کل بانک مرکزی توضیحاتی در مورد تقویت پول ملی و جلوگیری از نوسانات نرخ ارز ارائه کرد، اما نمایندگان در این بخش با ابهام روبه رو هستند.

  وی اضافه کرد: تک نرخی کردن نرخ ارز باید به نحوی انجام شود که افراد یارانه بگیر، کالاهای اساسی و دارو دچار مشکل نشوند و مجدداً بازار ارز با افزایش نرخ و نابسامانی روبه رو نشود.

  هاشمی گفت: پیشنهاد دولت این است که طبق قانون برنامه، نرخ ارز به صورت شناور مدیریت شده تعیین شود؛ یعنی با توجه به شرایط نرخ ارز تغییر کند.

  وی افزود: در حال حاضر با توجه به وجود سه نرخ ارز در کشور رانت به وجود می آید و برخی افراد به اشکال مختلف ارز مرجع می گیرند و در بازار آزاد می فروشند یا کالا و خدمات را به نرخ آزاد عرضه می کنند.

  این نماینده مجلس گفت: نرخ ارز شناور مدیریت شده در صورتی که کنترل شود، می تواند بخشی از مشکلات را حل کند.

  ارز بودجه تقویت پول ملی دولت رئیس کل بانک مرکزی لایحه بودجه مشکلات نرخ ارز نفت یارانه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها