• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35990

  رئیس اتحادیه کشور طلا فروشان گفت: طلا و جواهر باید با سود ۷ درصد و مالیات بر ارزش افزوده ۶ درصد فروخته شود، در غیر این صورت برخورد جدی با متخلفان صورت می‌گیرد.

   

  به گزارش پارس به نقل از فارس، محمد کشتی آرای در پاسخ به این سوال که در برخی از واحدهای صنفی طلافروشی در سطح شهر تهران، سود فروش طلا ۸ درصد محاسبه می شود، اظهار داشت: این موضوع تخلف محض است و اگر شهروندان سندی برای این تخلف داشته باشند، قابل رسیدگی از طریق بازرسی اتحادیه است.

  وی افزود: تنها موضوعی که در محاسبات قیمت مصنوعات طلا امسال افزایش داشته است، مالیات بر ارزش افزوده بوده که از نرخ  ۵ درصد به ۶ درصد افزایش داشته و بقیه موارد هیچ گونه افزایشی نداشته است.

  رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر اظهارداشت: سود واحدهای صنفی برای فروش طلا و جواهر ۷ درصد است، لذا هیچ واحد صنفی حق دریافت بیش از این را ندارد.

  وی افزود: مردم توجه داشته باشند که قیمت مصنوعات طلا شامل قیمت طلای خام، اجرت ساخت طلا، ۷ درصد سود و اعمال ۶ درصد مالیات بر ارزش افزوده بر مجموع سه مورد فوق اضافه می شود.

  کشتی آرای همچنین در پاسخ به این سوال که برخی واحدهای صنفی اطلاعیه ای را نصب کرده اند که طلا را فقط به صورت طلای آب شده خریداری می کنند، گفت: دستورالعملی در این خصوص صادر نشده است، اما این اقدام به صورت ابتکاری و منطقی است، برای آن که طلافروش عیار طلایی را که خریداری می کند مشخص می کند.

  گفتنی است،   برخی واحدهای فروش مصنوعات طلا در خیابان کریمخان و در خیابان ستارخان، به طور خودسرانه سود واحد صنفی خود را افزایش داده اند و حتی در مواردی مشاهده شده است که برای جواهرات سودی نزدیک به ۲۰ درصد از خریدار دریافت می کنند.

  شهر تهران کشتی مالیات مالیات بر ارزش افزوده طلا فروش درصد صورت سود جواهر
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها