• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35973

  فعالان بازار خودرو با انتقاد از بلاتکلیفی فروشندگان و خریداران و در نتیجه رکود بازار خودرو می‌گویند فروش شب عیدشان نسبت به سال گذشته با افت ۹۰ درصدی همراه بوده است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، بلاتکلیفی در قیمت گذاری خودرو باعث شده تا برخی افراد که قبلاً نسبت به خرید خودرو اقدام کرده اند، حال با رکود بازار مواجه شده و باید خودروی خود را با قیمتی پایین تر از مبلغی که بابت خرید آن پرداخت کرده اند، عرضه کنند.

  در این شرایط، خریداران نیز که با قیمت های نجومی برخی خودروها روبرو هستند همچنان منتظر عملی شدن وعده مسئولان برای کاهش قیمت ها هستند و فعلاً برای خرید خودرو دست نگه داشته اند. این در حالی است که هر سال، بعد از گذشت بازار شب عید، فروش خودرو در ماه های ابتدایی سال با رکود همراه بوده و امسال نیز این رکود چند برابر شده است.

  در حال حاضر قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار ۳۳ میلیون تومان است که افت ۵۰۰ هزار تومانی را نسبت به روزهای اخیر نشان می دهد. همچنین قیمت پژو ۲۰۶ صندوقدار مدل V۸ با افت یک میلیون تومانی به ۴۲ میلیون تومان رسیده و در مقابل، مدل V۹ این خودرو نیز با افزایش قیمت یک میلیون تومانی حدود ۵۲ میلیون تومان در بازار معامله می شود.

  قیمت پژو ۴۰۵ نیز در روزهای اخیر کاهش ۱.۵ میلیون تومانی را در بازار تجربه کرده و در حال حاضر ۲۴ میلیون تومان خرید و فروش می شود. در روزهای اخیر، قیمت پژو پارس هم با کاهش ۲ میلیون تومانی به ۳۲ میلیون تومان در بازار رسیده است.

  * قیمت بازار، زیر قیمت کارخانه

  در مورد تندر ۹۰ مدل E۱ ایران خودرو هم می توان به کاهش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت ۲۸.۵ میلیون تومان در بازار اشاره کرد که ۳ میلیون تومان پایین تر از قیمت کارخانه است.

  تندر ۹۰ مدل E۲ ایران خودرو هم با کاهش قیمت یک میلیون تومانی، این روزها ۳۱ میلیون تومان به خریداران عرضه می شود.

  در مورد رانا هم می توان به افت ۲.۵ میلیون تومانی قیمت این خودرو طی روزهای اخیر اشاره کرد که در حال حاضر ۲۹ میلیون تومان معامله می شود. افت قیمت سمند نیز در این روزها ۵۰۰ هزار تومان بوده و قیمت این خودرو به ۲۳.۵ میلیون تومان رسیده است.

  در عین حال، در مورد محصولات سایپا نیز می توان به کاهش یک میلیون تومانی قیمت تیبا و عرضه آن به قیمت ۱۹ میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

  سایپا ۱۱۱ مدل SX نیز با کاهش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی، این روزها ۱۶.۵ میلیون تومان معامله می شود. افت قیمت سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ مدل SX هم به ترتیب ۳۰۰ و ۵۰۰ هزار تومان بوده و این خودروها با قیمت ۱۶.۸ و ۱۶.۵ میلیون تومان در بازار معامله می شوند.

  تندر ۹۰ مدل E۲ پارس خودرو نیز با کاهش قیمت  ۲ میلیون تومانی، حدود ۳۲ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می شود.

  در عین حال، قیمت مگان با افت یک میلیون تومانی به ۷۹ میلیون تومان رسیده است.

  در مورد تیانا نیز باید به کاهش یک میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن با قیمت ۱۳۷ میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

  * افت قیمت خارجی ها

  در مورد خودروهای خارجی نیز می توان به کاهش ۴ میلیون تومانی قیمت اسپورتیج طی روزهای اخیر اشاره کرد که قیمت این خودرو به ۱۴۹ میلیون تومان رسیده است.

  افت قیمت سراتو و مزدا ۳ نیز حدود ۲ میلیون تومان بوده و این خودروها به ترتیب ۱۰۵ و ۱۱۸ میلیون تومان معامله می شوند.

  در مقابل، در مورد هیوندایی I۳۰ باید به افزایش ۴ میلیون تومانی قیمت این خودرو اشاره کرد که در حال حاضر ۹۲ میلیون تومان به خریداران عرضه می شود.

  طی روزهای اخیر، سوناتا هم افت قیمت ۵ میلیون تومانی را تجربه کرده به طوری که قیمت این خودرو به ۱۴۵ میلیون تومان رسیده است.

  افزایش قیمت ایران خودرو بازار خرید و فروش پژو تندر ۹۰ خرید و فروش خودرو شب عید قیمت گذاری خودرو کاهش قیمت ها

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها