• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35916

  رییس انجمن صنفی نانوایان تهران از احتمال افزایش حداقل ۲۵ درصدی قیمت نان خبر داد.

   

  به گزارش پارس، یوسف احمدی در گفت وگو با اقتصاد پرسبا بیان این مطلب درباره افزایش قیمت نان پس از فروردین ماه گفت: با توجه به افزایش قیمت گندم به طور قطع شاهد بالا رفتن قیمت آرد خواهیم بود که این موارد بر روی گران شدن قیمت نان موثر خواهد بود.

  وی اظهار داشت: در چند روز گذشته مسئولان دولتی از افزایش نرخ خرید تضمینی گندم معمولی و دروم در سال جاری خبر دادند و قیمت خرید تضمینی برای گندم معمولی ۵۵۰ تومان در هر کیلوگرم و برای گندم دروم ۵۷۰ تومان در نظر گرفته شده است. قرار است با این قیمت ها گندم از کشاورزان خریداری شود و دولت نیز ۱۰۰ تومان پاداش به کشاورزان بدهد. همچنین باید به این قیمت سود و هزینه کارخانه ها را نیز اضافه کرد.

  رییس انجمن صنفی نانوایان تهران ادامه داد: با توجه به این مساله قیمت آرد نیز حدود ۷۵۰ تا ۸۰۰ تومان خواهد شد.

  احمدی متذکر شد: قیمت نان نیز در صورت پرداخت نشدن یارانه توسط دولت افزایش می یابد و به قیمت نهایی نیز باید ۲۵ درصد هزینه های جاری (اضافه دستمزد کارگر، بیمه، مالیات و… ) را نیز اضافه کنیم.

  وی درباره زمان افزایش قیمت نان در سال ۹۲ گفت: هنوز در حال مذاکره با دولت هستیم و تا اول اردیبهشت قیمت جدید نان تعیین خواهد شد.

  رییس انجمن صنفی نانوایان تهران خاطرنشان کرد: این احتمال مطرح شده که یارانه بدهند که در این صورت قیمت نان ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت؛ در غیر این صورت قیمت نان بیش از این افزایش می یابد.

  افزایش قیمت اقتصاد دستمزد دولت مالیات یارانه قیمت افزایش احتمال درصدی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها