• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35878

  عضو شورای پول و اعتبار از اصلاح و بازنگری برخی آیین‌نامه‌های بانک مرکزی در سال جاری خبر داد.

  به گزارش پارس ، کوروش پرویزیان، عضو شورای پول و اعتبار در گفت و گو با خبرنگار بانک خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: برخی مصوباتی که از سال های گذشته در بانک مرکزی وجود دارد نیاز به اصلاحات و بازنگری هایی داشت که به ترتیب برخی از آنها اصلاح و به شبکه های بانکی ابلاغ شده است.

  وی با بیان اینکه اصلاح و بازنگری برخی از دستورالعمل ها و قوانین و مقررات بانک مرکزی در ارکان مختلف در دست انجام است گفت: سال های زیادی از تصویب بعضی از قوانین و مقررات بانک مرکزی گذشته و با توجه به تغییر شرایط اقتصادی به مرور زمان باید مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرند.

  عضو شورای پول و اعتبار با بیان این که اصلاح مصوباتی که نیاز به بازنگری دارند در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت، گفت: حوزه مقررات بانک مرکزی در واقع مقررات حاکم بر نظام بانکی را پالایش می کند و مواردی که نیاز به مصوبه ی شورای پول و اعتبار دارند را به شورا می آورند تا به مرور مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید ابلاغ شوند.

  وی گفت: بانک مرکزی برحسب زمان و فرصتی که در دست دارد مصوبات و مقرراتی که نیاز به بازنگری را دارند به مراجع ذیربط ارسال می کند.

  وی به موضوع چک، LC و حد و حدود وظایف بانک ها اشاره کرد و گفت: اینها از جمله مواردی بوده که در دستورالعمل های بانک مرکزی مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفته است.

  او در پاسخ به این سوال که قدمت بعضی از قوانین در بانک مرکزی حتی به ۳۰ سال قبل مربوط می شود، گفت: بعضی از قوانین و دستورالعمل های بانک مرکزی قدمتی طولانی دارد بنابراین طبیعی است با شرایطی که درحال حاضر به وجود آمده و تغییراتی که در نظام بانکی اتفاق افتاده این تغییرات و اصلاحات انجام شود.

  آیین نامه بانک مرکزی پالایش چک دانشجویان ایران شرایط اقتصادی شورای پول و اعتبار قوانین و مقررات اصلاح بازنگری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها