• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35813

  بخشنامه اخیر واردات کالاهای اولویت دهم که تا پایان فروردین‌ماه مجوز ترخیص گرفته‌اند، در شرایطی ابلاغ شد که تولیدکنندگان به واسطه ممنوعیت واردات کالاهای لوکس برای سرمایه‌گذاری‌های جدید و تامین نیاز مردم برنامه‌های جامعی تعریف کردند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، رییس انجمن صنفی لوازم خانگی ایران با اشاره به بخشنامه اخیر دولت مبنی بر واردات مشروط برخی کالاهای اولویت دهم که قبض انبار دریافت کرده اند، گفت: تعرفه واردات این کالاها باید دو برابر شده و از کم اظهاری آنها جلوگیری شود.
   
  محمدرضا دیانی با اشاره به بخشنامه جدید دولت مبنی بر واردات مشروط کالاهای اولویت دهم به کشور گفت: بخشنامه اخیر واردات کالاهای اولویت دهم که تا پایان فروردین ماه مجوز ترخیص گرفته اند، در شرایطی ابلاغ شد که تولیدکنندگان به واسطه ممنوعیت واردات کالاهای لوکس برای سرمایه گذاری های جدید و تامین نیاز مردم برنامه های جامعی تعریف کردند.
   
  رییس انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه اگر تمهیدات خاصی در نظر گرفته شود، بخشنامه جدید می تواند به ضرر بنگاه های صنعتی تمام نشود، افزود: تمام کالاهایی که مجوز واردات گرفته اند و حجم آنها بسیار زیاد است باید با تعرفه دو برابر وارد کشور شود، چرا که قرار بود در سال ۹۲ تعرفه واردات کالاهای نهایی که ضرورتی برای ورود به کشور ندارند، افزایش پیدا کند.
   
  وی ضمن درخواست از دولت برای ممانعت از کم اظهاری واردکنندگان کالاهای اولویت دهم تصریح کرد: برخی از واردکنندگان با کم اظهاری کالای خود در گمرک مشکلات متعددی را ایجاد می کنند؛ بنابراین در شرایط حاضر دولت با رصد کامل کالاها باید مانع از بروز چنین اتفاقی شود تا واردکنندگان مانند گذشته از واردات بی رویه سودهای کلان نبرند.  

  ایران تعرفه واردات دولت سرمایه گذاری گمرک مشکلات واردات کالاهای لوکس اولویت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها