• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35655

  رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: از زمان بازگشایی بازار پس از تعطیلات، قیمت‌ها نه کاهش و نه افزایش داشته، وعده کاهش قیمت‌ها از سوی مرکز مبادلات ارزی و خبر احتمال حذف ارز مرجع نیز بازار را در انتظار و بلاتکلیفی فرو برده است.

  به گزارش پارس مهدی میرمهدی در گفت وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس در خصوص اوضاع بازار رایانه و لپ تاپ در آغازین روزهای سال ۹۲ اظهار داشت: پیش از سال نو سخنگوی مرکز مبادلات ارزی با اعلام ادامه تخصیص ارز به این گروه کالایی، کاهش قیمت را وعده داد.

  رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران افزود: علاوه بر این تعطیلات ۱۷ روزه عید نیز بر وعده کاهش قیمت ها مزید برعلت شده تا هم اکنون بازار رایانه، لپ تاپ و اقلام IT در بلاتکلیفی به سر برد.

  وی ادامه داد: از زمان بازگشایی بازار پس از تعطیلات نوروز، قیمت ها نه کاهش و نه افزایش داشته و هنوز بازار روال عادی خود را پیدا نکرده و در بلاتکلیفی است.

  میرمهدی افزود: در حال حاضر هنوز خریدهای کلی رایانه و اقلام IT دستگاه های دولتی تامین اعتبار نشده و هنوز مصرف کنندگان خرد که اغلب از گروه دانشجو، دانش آموز و جوان نیز کاملا وارد تحصیل دوباره نشده اند، از مراجعات به بازار کاسته شده است.

  رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران افزود: از سوی دیگر نیز انتشار خبر اخیر احتمال حذف ارز مرجع بازار را به انتظار فروبرده است و مشتری و فروشنده منتظرند ببیند سرانجام نرخ دلار کاهش یا افزایش خواهد یافت.

  میر مهدی خاطر نشان کرد: معمولا روال بازار این گونه است که باید یک هفته پس از ۱۳ روز تعطیلات سپری شود تا یخ بازار آب شود و امسال با توجه به شرایط امیدواریم در اوایل اردیبهشت بازار روال عادی خود را پیدا کند.

  ارز تعطیلات تعطیلات نوروز دانش آموز دانشجو رایانه سال نو فناوری اطلاعات کاهش قیمت ها لپ تاپ
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها