• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35609

  ارزش معاملات فرابورس با خریدو فروش ۳۵میلیون اوراق به رقم ۲۱۸ میلیارد ریال رسید.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، در معاملات امروز بازارهای فرابورس، ۳۵ میلیون اوراق در ۱۰هزارو ۳۲۹ نوبت میان سهامداران خریدو فروش شد و ارزش معاملات به رقم ۲۱۸ میلیارد ریال رسید.

  در میان شرکت های فرابورسی معامله ۹میلیون سهم ذوب آهن به ارزش ۲۸.۵ میلیارد ریال سبب شد که این شرکت بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دهد چنانچه در پایان معاملات هر سهم این شرکت با رشد ۰.۵ درصدی به نرخ ۳۱۹۷ ریال رسید. در عین حال در میان سایر شرکتها افرانت با معامله ۲۰۰ سهم کمترین حجم معاملات را از آن خود کرد این در حالی است که سهام این شرکت با رشد ۰.۹درصدی روبروشد و قیمت هر سهم به ۱۷هزارو ۸۲۶ریال رسید.

  از سوی دیگر ۴ شرکت مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن، پتروشیمی زاگرس، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و شهرسازی و خانه سازی باغمیشه، بیشترین رشد قیمت را در میان سایر شرکتها داشتند و بیشترین کاهش قیمت نصیب شرکتهای بیمه سامان، صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، قند شیروان قوچان و بجنورد و ارتباطات سیار ایران شد.

  همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی که هر برگه آن به ارزش یک میلیون ریال خرید و فروش می شود، بیشترین حجم معاملات را به ترتیب، سه نماد گواهی سپرده انصار ۲۵هزارو ۸۹۰ برگه، اجاره مپنا ۶ هزار و ۱۴۰برگه و اجاره امید ۵ هزارو ۳۵۰برگه داشتند.

  طبق پیام ناظر بازار، نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن اسفند ماه سال ۹۱، در بازار عادی با محدودیت دامنه نوسان ۵ درصدی قیمت گشایش یافت. علاوه بر این امتیاز تسهیلات مسکن ۰.۱ تا ۵ درصد کاهش قیمت داشت به طوری که امتیاز تسهیلات مسکن اسفند ۹۱ با ۵.۷درصد کاهش قیمت به ۵۲۶ هزارو ۵۶۶ ریال رسید.

  ایران پتروشیمی خاورمیانه خرید و فروش ذوب آهن راه آهن رشد سهام قند مسکن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها