• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35542

  در میان ۵ کشور صادرکننده پوشاک به ایران نام دو کشور اروپایی چون ایتالیا و اسپانیا به چشم می خورد.

  پارس به نقل از خبرآنلاین، براساس آمارهای موجود، در سال گذشته انواع پوشاک مورد استفاده درایران از کشورهایی چون چین، ترکیه، امارات، ایتالیا و اسپانیا وارد شده است.
  انواع پوشاک شامل لباس مردانه و زنانه و بچه گانه، ورزشی، جوراب، لباس زیر، کلاه، شال، پالتو، ژاکت و لباس شنا می شود که در ۱۱ ماه نخست سال گذشته با ارزشی بالغ بر ۱۷ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۸۰۵ دلار وارد کشور شده است.
  ازسویی دیگر براساس آمار انجمن نساجی ایران از واردات نساجی در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته، آلمان از جمله کشورهایی است که در بخش نساجی همچنان به تعاملات تجاری خود با ایران ادامه می دهند.
  در بخش انواع کفپوش ها چون فرش ماشینی و موکت نام واردات از آلمان به چشم می خورد. دیگر کشورهایی که در سال گذشته فرش ماشینی و موکت به ایران صادرکرده اند شامل ترکیه، امارات، چین و هند می شود.
  کل واردات صورت گرفته این بخش در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته معادل ۶ میلیون و ۲۸۳هزار و ۹۷۴ میلیون دلار است.

  در بخش واردات پارچه نیز امارات، پاکستان، ترکیه، چین و کرکره بازار ایران را در سال گذشته در اختیار داشته اند. ارزش دلاری این میزان واردات در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته بیش از ۱۵۴ میلیون دلار اعلام شده است.
  براساس این گزارش، پارچه چادرمشکی با ارزش دلاری بیش از ۸۵ میلیون تنها از دو کشور امارات و چین وارد ایران شده است.
  دراین بین بیشتر واردات بخش نساجی به ورود انواع الیاف در مدت مذکور اختصاص یافته است. پس از آن واردات انواع نخ با ارزش دلاری بیش از ۲۵۴ میلیون در جایگاه دوم قرار گرفته است.

  اسپانیا ایتالیا ایران پاکستان ترکیه چین دلار لباس شنا نساجی واردات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها