• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35241

  معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت به آغاز صادرات گاز ایران به عراق در سال جاری اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مزیت های راه اندازی فازهای مختلف پارس جنوبی و افزایش تولید از سایر میادین گازی کشور، حضور پررنگ ایران در بازار صادرات گاز است.

  به گزارش پارس به نقل از ایرنا، ˈمحسن خجسته مهرˈ با تاکید بر این که بهینه سازی و اصلاح مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری باید بیش از پیش جدی گرفته شود، تصریح کرد: باید میزان مصرف گاز در این دو بخش اصلاح و با اختصاص انرژی بیشتر به بخش های صنعتی و صادراتی ثروت بیشتری برای کشور فراهم شود.

  وی دیگر امر ضروری برای صرفه جویی در مصرف گاز را افزایش راندمان نیروگاه ها اعلام کرد و افزود: نه تنها در نیروگاه ها که در واحدهای مختلف صنعتی نیز پتانسیل های بالایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد.  ** برگزاری نخستین جلسه تامین سوخت سال ٩٢

  براساس گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت وانرژی، معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت به برگزاری نخستین جلسه تامین سوخت در روز شنبه (١٧ فروردین) با حضور وزیر نفت اشاره کرد و گفت: در این جلسه کلیه ابعاد تولید، انتقال و توزیع گاز و فرآورده های نفتی به مبادی مصرف بررسی شده است.

  وی ادامه داد: از مهمترین ویژگی های برنامه تامین سوخت سال ٩٢ تدوین و تراز برنامه به صورت عملیاتی، اجرایی و بهینه سازی کلیه مصارف با میزان تولید گاز و فرآورده قابل دسترس است.

  به گفته ی وی در سال جاری قرار است به ٨ نیروگاه، تعدادی جایگاه سی ان جی و واحد صنعتی تازه تاسیس، ١٣ میدان نفتی و ده ها شهر و روستا در مناطق مختلف کشور گازرسانی شود.

  انرژی ایران پارس جنوبی ثروت صرفه جویی در مصرف عراق فرآورده های نفتی گاز معاون برنامه ریزی نفت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها