به گزارش پارس به نقل از ایرنا، ˈمحسن خجسته مهرˈ با تاکید بر این که بهینه سازی و اصلاح مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری باید بیش از پیش جدی گرفته شود، تصریح کرد: باید میزان مصرف گاز در این دو بخش اصلاح و با اختصاص انرژی بیشتر به بخش های صنعتی و صادراتی ثروت بیشتری برای کشور فراهم شود.

وی دیگر امر ضروری برای صرفه جویی در مصرف گاز را افزایش راندمان نیروگاه ها اعلام کرد و افزود: نه تنها در نیروگاه ها که در واحدهای مختلف صنعتی نیز پتانسیل های بالایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد.** برگزاری نخستین جلسه تامین سوخت سال ٩٢

براساس گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت وانرژی، معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت به برگزاری نخستین جلسه تامین سوخت در روز شنبه (١٧ فروردین) با حضور وزیر نفت اشاره کرد و گفت: در این جلسه کلیه ابعاد تولید، انتقال و توزیع گاز و فرآورده های نفتی به مبادی مصرف بررسی شده است.

وی ادامه داد: از مهمترین ویژگی های برنامه تامین سوخت سال ٩٢ تدوین و تراز برنامه به صورت عملیاتی، اجرایی و بهینه سازی کلیه مصارف با میزان تولید گاز و فرآورده قابل دسترس است.

به گفته ی وی در سال جاری قرار است به ٨ نیروگاه، تعدادی جایگاه سی ان جی و واحد صنعتی تازه تاسیس، ١٣ میدان نفتی و ده ها شهر و روستا در مناطق مختلف کشور گازرسانی شود.