به گزارش پارس به نقل از اقتصادایران آنلاین، اگر از کسانی هستید که در آستانه بازنشستگی قرار دارید و قصد دارید بار و بنه خود را جمع کنید و از شهرتان به جای دیگری بروید تا بازنشستگی را در فضایی آرام و دلچسب بگذرانید، بد نیست این مطلب را بخوانید. با این حال برای اینکه سراغ فهرست تازه منتشر شده « فوربس» بروید باید ویژگی های خاصی داشته باشید. مثلا چندان منتظر واریز یارانه های هر ماه یا حقوق بازنشستگی تان نباشید! دقیق تر اگر بخواهیم بگوییم اینکه باید پول تان از پارو بالا برود! حالا اگر چندان پولی در حساب بانکی تان ندارید و سال های عمر گرانبهایتان را با حقوق جذاب (! ) کارمندی گذرانده اید یا اگر هنوز وقت بازنشستگی تان نرسیده است، بد نیست این مطلب را بخوانید تا با شهرها و مناطقی آشنا شوید که از ما و شما بهتران، روزهای بازنشستگی شان را که برای بسیاری ملال آور است آنجا می گذرانند.

بل مید تنسی

این شهر زیبا تنها ۲ هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت دارد که یک هفتم آنها بالای ۶۵ سال یا بیشتر سن دارند. درآمد میانگین ساکنان « بل مید» ۲۳۰ هزار دلار در ماه است. میانگین قیمت مسکن در این منطقه هم ۹۵۰ هزار دلار ثبت شده است. « آل گور» ۶۵ ساله، معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بین سال های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ در دوره ریاست جمهوری « بیل کلینتون» و « توماس فریست» میلیاردر ۷۴ ساله از جمله ساکنان سرشناس این منطقه هستند.

بانکر هیل ویلج تگزاس

« هوستون» در همسایگی « بانکر هیل ویلج» قرار دارد. این شهر ۳ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت دارد که ۱۶ درصد از آنها در سن بازنشستگی به این منطقه وارد شده اند. میانگین قیمت مسکن در « بانکر هیل» ۱.۴ میلیون دلار ثبت شده و درآمد متوسط ساکنان آن ۲۰۰ هزار دلار است. از جمله ویژگی های این منطق می توان به سطح بالای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، فاصله تنها یک ساعته تا خلیج زیبای مکزیک و وجود دو فرودگاه تجاری نام برد که به فاصله کمی از مناطق مسکونی قرار دارند.

چری هیل ویلج کلرادو

دقیقا در جنوب « دنور» ، « چری هیل ویلج» واقع شده است. ۶ هزار نفر ساکن این شهر هستند که از بین آنها ۱۳ درصد بین ۶۵ سال و بیشتر سن دارند. درآمد میانگین ساکنین این منطقه خوش آب و هوا ۲۲۵ هزار دلار است، در حالی که خانه های آن به طور متوسط ۹۱۵ هزار دلار قیمت دارند. دو دبیرستان خصوصی در این شهر وجود دارد که وزرای امور خارجه اسبق و سابق آمریکا، مادلین آلبرایت و کاندولیزا رایس، هردو در آن درس خوانده اند. .

چه وی چیس ویلج مریلند

یک پنجم از ۲ هزار ساکن « چه وی چیس ویلج» در آستانه بازنشستگی قرار دارند. در این شهر که دقیقا در شمال « واشنگتن دی سی» واقع شده است، خانه ها به صورت میانگین ۱.۳ میلیون دلار قیمت دارند و درآمد متوسط پولدارترین ساکنان آن ۲۵۰ هزار دلار برآورد شده است. سرشناس ترین ساکن این شهر در حال حاضر « جورج ویل» ۷۱ ساله تصویر بالا است که در سال ۲۰۰۹ میلادی « باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را به صرف شام در خانه اش دعوت کرد.

دارین کانکتیکات


این شهر که جزیره ای چشم نواز و جذاب است با قطار تنها یک ساعت از نیویورک فاصله دارد و به زیرساخت های برجسته فرهنگی و پزشکی اش مشهور است. « دارین» بالغ بر ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که یک هشتم آنها ۶۵ سال یا بالای ۶۵ سال سن دارند. درآمد متوسط ساکنان آن ۱۸۰ هزار دلار ثبت شده و قیمت یک خانه معمولی این شهر به طور میانگین ۱.۲ میلیون دلار است. این شهر تا مدت های مدیدی به عنوان اقامتگاه تابستانی ثروتمندان نیویورکی شناخته می شد. در این شهر انواع و اقسام امکانات رفاهی مهیاست.

اسکس فلس نیوجرسی


این شهر اگرچه کوچک است و وسعت کمی دارد اما یکی از آرام ترین و زیباترین شهرهای مناسب بازنشستگی است. تنها ۲ هزار و ۱۰۰ نفر جمعیت دارد که از این میان ۱۴ درصد آنها در سن بازنشستگی قرار دارند. درآمد ماهانه ساکنان « اسکس فلس» ۱۷۰ هزار دلار است و یک خانه معمولی در این شهر ۹۲۰ هزار دلار قیمت دارد. « اسکس فلس» در ۲۰ مایلی غرب نیویورک واقع شده است. تجارت در این شهر براساس عرف محلی بسیار محدود است و خرید و فروش بیشتر در شهرهای اطراف صورت می گیرد. در « اسکس فلس» شما با هیچ ترافیکی روبه رو نخواهید شد.

فاکس چپل پنسیلوانیا


دقیقا در شمال شرقی « پیتسبورگ» واقع شده است. « فاکس چپل» صددرصد مسکونی است و هیچ کسب و کاری اجازه فعالیت در این شهر را ندارد. در این شهر ۵ هزار نفر زندگی می کنند. درآمد متوسط ساکنان این شهر ۱۸۵ هزار دلار است و ارزان ترین خانه ای که در این منطقه ثبت شده ۵۱۰ هزار دلار قیمت دارد. یکی از مشهورترین ساکنان « فاکس چپل» ، « ترزا هاینز» بیوه ۷۴ ساله سناتور « جان هاینز» و همسر فعلی « جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در کابینه دوم باراک اوباماست.

هیدن هیلز کالیفرنیا

« هیدن هیلز» در غرب دره « سان فرناندو» واقع شده است. در « هیدن هیلز» ۱۹۰۰ نفر سکونت دارند و از این تعداد بالغ بر ۱۶ درصد آنها ۶۵ سال یا بیش از آن سن دارند. درآمد میانگین یک خانوار ۲۵۰ هزار دلار و قیمت یک خانه در « هیدن هیلز» به طور متوسط ۱.۹ میلیون دلار گزارش شده است. روی تپه های این شهر اسب های تنومندی سواران شان را جابه جا می کنند. از مشهورترین افرادی که در این شهر ساکن هستند می توان از قوم و قبیله « کارداشیان» نام برد.

هونولولو هاوایی


« هونولولو» بزرگ ترین شهر « هاوایی» است که به دلیل زیبایی فوق العاده و آب و هوایش مدت مدیدی به عنوان مقصدی برای گذراندن تعطیلات شناخته می شده است. حدود ۱۸ درصد از ۳۹۰ هزار نفری که ساکن این شهر هستند در سن بازنشستگی به سر می برند. درآمد میانگین ساکنان این منطقه ۶۰ هزار دلار است و برای داشتن یک خانه معمولی باید ۵۰۰ هزار دلار پرداخت کرد. با این حال در برخی مناطق « هونولولو» همچون « کاهالا» برای داشتن خانه باید تا یک میلیون دلار پرداخت.

جزیره کیاوا کارولینای جنوبی

جزیره « کیاوا» در جنوب شرقی « چارلستون» قرارگرفته و اقیانوس آتلانتیک آن را محاصره کرده است. این شهر ۱۶۰۰ نفر جمعیت دارد که از این میان دو پنجم آنها ۶۵ سال یا بیشتر سن دارند. درآمد میانگین ساکنان این شهر ۱۷۰ هزار دلار است و برای صاحب خانه شدن در این جزیره باید به طور میانگین مبلغی بالغ بر ۸۵۰ هزار دلار پرداخت کرد. پنج دوره مسابقات قهرمانی گلف در این منطقه برگزار شده است. در این جزیره سکونتگاه های زیادی را می توان یافت که در نزدیکی آب قرار گرفته اند.