• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34942

  آئین‌ نامه اجرایی قانون امور گمرکی در ۲۲۱ ماده و مشتمل بر ۱۳ بخش تصویب و توسط هئیت وزیران برای اجرا در گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی در ۲۲۱ ماده و مشتمل بر ۱۳ بخش تصویب و توسط هئیت وزیران ابلاغ شد. این آئین نامه پس از طی مراحل قانونی و تصویب هئیت وزیران به گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.

  بر اساس این گزارش، با توجه به درج آئین نامه فوق در مورخ ۷ فروردین ۱۳۹۲ در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، متعاقبا اقدامات لازم توسط گمرک جهت اجرایی نمودن آئین نامه فوق اعمال خواهد شد.

  در تدوین آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی با بخش بندی و فصل بندی مواد طبق قانون امور گمرکی تلاش شده، دسترسی فعالان تجاری و کارشناسان امور گمرکی به بند های آئین نامه که مرتبط با قانون امور گمرکی است تسهیل شود تا از پراکندگی ارتباط مواد قانون و آئین نامه جلوگیری شود.

  با توجه به تصویب قانون امور گمرکی در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۸۸ و تصویب آئین نامه اجرایی قانون مذکور توسط هئیت وزیران، تکالیف قانونی در خصوص به روز شدن قانون و آئین نامه اجرایی آن توسط گمرک ایران انجام شد.

  ایران جمهوری اسلامی ایران قانون گمرک نامه اجرایی ابلاغ امور آئین گمرکی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها