• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34922

  عضو شورای رقابت از برگزاری جلسه عصر امروز این شورا برای بررسی موضوع تعیین قیمت‌ خودرو در جهت تدوین دستورالعمل نهایی قیمت‌گذاری خبر داد.

  به گزارش پارس نادر قاضی پور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در جلسه امروز شورای رقابت، موضوع قیمت گذاری خودروها و تدوین دستورالعمل نهایی برای تعیین قیمت خودرو مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

  وی با اشاره به افزایش بی رویه قیمت خودرو در کشور، گفت: قیمت خودرو باید بر مبنای یک دستورالعمل قابل قبول، تعیین شود که شورای رقابت این دستورالعمل را تدوین خواهد کرد.

  به گزارش فارس، اواخر اسفند سال گذشته دستورالعمل موقت قیمت گذاری خودرو بر مبنای نرخ رسمی قبل از شهریور بعلاوه تورم بخشی نیمه دوم سال ۹۱، از سوی شورای رقابت تدوین شد، ولی خودروسازان تاکنون قیمت محصولاتشان را بر مبنای این دستورالعمل تغییر نداده اند.

  همچنین براساس مصوبه شورای رقابت در اسفند سال گذشته، کارگروهی ماموریت یافتند در ۲۱ روز کاری طرح جامع نحوه قیمت گذاری خودرو را تدوین نمایند تا این شورا به بررسی و تصویب آن بپردازد.

  حال قرار است براساس دستور رییس جمهور، یک دستورالعمل کلی و نهایی توسط شورای رقابت تدوین شود، تا قیمت خودرو از این به بعد بر مبنای آن دستورالعمل تعیین شود.

  همچنین آرمان خالقی، عضو کارگروه حمایت از تولید روز گذشته با اشاره به آخرین جلسه این کارگروه با حضور معاون اول رئیس جمهور، به فارس گفت: در این جلسه مقرر شد، کارگروهی برای بررسی وضعیت صنعت خودروسازی و قیمت تمام شده تولیدات این بخش تشکیل شود.

  به گفته وی، در جلسه اخیر کارگروه حمایت از تولید، قرار شد گروهی به صورت میدانی بحث های مطرح شده از سوی قطعه سازان و خودروسازان را بررسی کنند و در این راستا، مسائل مالی و تأمین منابع مالی مورد نیاز خودروسازان نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

  وی ادامه داد: پس از این اقدام کارشناسی، گزارشی برای تصمیم گیری در مورد قیمت گذاری خودرو به کارگروه حمایت از تولید ارائه خواهد شد که احتمالاً این کار تا پایان فروردین ماه عملی می شود.

  تورم حمایت از تولید خودروسازان رقابت قطعه سازان قیمت خودرو قیمت گذاری قیمت گذاری خودرو معاون اول رئیس جمهور منابع مالی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها