• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34666

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه توپولف‌ها دیگر به آسمان کشور بازنمی گردند، گفت: براساس بررسی کارشناسان این سازمان در زمینه موتور و بدنه این هواپیماها تمامی مولفه ها برای پرواز توپولف منفی بوده است.

  به گزارش پارس، حمیدرضا پهلوانی در گفتگو با مهر در خصوص احتمال بازگشت توپولف ها به آسمان کشور، اظهار داشت: موضوع توپولف کاملا بسته شده است و سازمان هواپیمایی کشوری نه تنها با نوع مسافربری آن موافق نیست بلکه موافق پرواز هواپیماهای باری توپولف هم نیست.

  وی در خصوص این موضوع که یکی از ایرلاین ها اعلام کرده است که توپولف از بوئینگ های MD ایمنی بیشتری دارد، گفت: وظیفه بررسی تخصصی و فنی هواپیماها برعهده متخصصین سازمان هواپیمایی کشوری است و براساس بررسی کارشناسان سازمان بر روی موتور و بدنه این هواپیماها تمامی مولفه ها برای پرواز توپولف منفی بوده است.

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه توپولف ها مناسب پرواز نیستند، بیان کرد: سازمان به دنبال این است که این هواپیماها به صنعت هواپیمایی بازنگردد تا مشکلات گذشته دوباره برای مسافران بوجود نیاید.

  پهلوانی تصریح کرد: موضوع توپولف ها در گذشته رسانه ای شده و پرونده آن بسته شده است و با توجه به مخالفت سازمان هواپیمایی با پرواز توپولف ها، دیگر در این خصوص تصمیم جدیدی گرفته نمی شود.

  براساس این گزارش، پیش از این و به دنبال درخواست برخی از ایرلاین ها، پهلوانی اعلام کرده بود: در میان توپولف های زمین گیر شده ۳۵ فروند هواپیما سالم هستند و ۴۵ موتور نو هم در مجموعه صنعت وجود دارد که اگر این هواپیماها با مولفه های مورد نظر سازمان هماهنگ شوند، برگشت دوباره آنها در سازمان مطرح خواهد شد.

  ایران رسانه زمین سازمان هواپیمایی کشوری صنعت مسافران مشکلات هواپیما آسمان توپولف
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها