• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34490

  گرانى‌هاى میوه و تره بار نوبر بازار امسال بود و هر روز هم گریبان یکى از کالاها در بازار را می‌گیرد و هم اکنون هم بعد از سیب و پرتقال و موز، گریبان گوجه فرنگى را گرفته است.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، سال جدىد اگرچه همه چىز را نونوار کرد اما گویا این الزام را نیز به همراه داشت که قیمتها را نیز نونوار کند. در روزهاى ابتدایى سال قیمتهاى میوه از افزایش چشمگیر روبرو شد و حال هم قیمت تره بار و صىفى جات راه میوه را در پیش گرفته است.

  روزهاى ابتداى نوروز بود که قىمت میوه در سایه تعطىلات نوروزى مسئولان تنظىم بازار کشور، با نرخ هاى فزاینده روبرو شد و هر کیلوگرم پرتقال از ٢٢٠٠ تومان به حدود ۴٥٠٠ تومان هم رسید و سیب که نرخى در حدود ٢٥٠٠٠ تومان داشت به ٥٠٠٠ تومان رسىد در حالی که معاون بازرگانى داخلى وزیر صنعت، معدن و تجارت دلىل این امر را تعطیلی میادین میوه و تره بار و محدودیتهای ترافیکی دانست و از ضعف عملکرد خود نامی به میان نیاورد و سلب مسئولیت کرد.

  این در شرایطی بود که تا پیش از تعطیلات نوروزی ادعای مسئولان این بود که قرار است صد هزارتن سیب و پرتقال تنظیم بازاری با قیمت مصوب توزیع شود در حالی که حتی اگر هم تمام اىن میزان توزیع شده باشد اما مایحتاج مردم تامین نشد و باز هم سروکار مردم با همان میوه فروشانى افتاد که در سایه غفلت مسىولان، میوه را با ان قیمتی فروختند که میخواستند.

  حال هم که با باز شدن میادین میوه و تره بار اندکی قیمت میوه متعادل شده است اما گرانى گریبان صیفی جات و تره بار را گرفته است. اکنون گوجه فرنگی سردمدار گرانی ها در بازار شده و قیمت هر کیلوگرم از آن بسته به مناطق شهر تران بین ۴٠٠٠٠ تومان تا ٥٥٠٠ تومان متغیر است.

  قیمت پیاز و سیب زمینی هم همین روند را در پیش گرفته است، هم اکنون قیمت هر کیلوگرم سیب زمینی نرخی بین ١٨٠٠ تا ٢٥٠٠ تومان دارد و هر کیلوگرم پیاز نیز نرخی بین ٢٠٠٠ تا ٢۴٠٠ تومان دارد.

  به هر حال اگر قرار باشد قیمت به همین صورت در مورد کالاهای مختلف افزایش یابد باید از مسئولان این سئوال را پرسید که واقعا در سال حماسه اقتصادی چه برنامه ای برای بازار دارند.

  تعطیلات نوروزی حماسه اقتصادی سیب زمینی گرانی گوجه فرنگی معاون موز میادین میوه و تره میوه و تره بار وزیر صنعت معدن و تجارت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها