• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34385

  عضو هیات رییسه و نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: دو دغدغه مهم اقتصادی و سیاسی در جامعه باید کانون وفاق عمومی و ایجاد همگرایی ملی به منظور مهار مشکلات این حوزه‌ها باشد.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) منطقه خلیج فارس، محمد آشوری، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نامگذاری سال ۱۳۹۲ به نام« حماسه سیاسی-حماسه اقتصادی» از سوی مقام معظم رهبری را در راستای جامه عمل پوشاندن به برنامه های کلان و بالادستی نظام با رویکرد مقابله با تهدیدات و افزایش کارآیی دستگاه های مختلف کشور در رسیدن به ایرانی پیشرفته و توسعه یافته ارزیابی کرد.

  وی دراین خصوص گفت: تلفیق عنوان حماسه برای دو عرصه مهم مواجهه جمهوری اسلامی ایران با زورگویان غربی و مستکبرین عالم، یک کار ویژه ای است که رهبری معظم انقلاب از مردم و مسئولین انتظار عملیاتی شدن آن را دارند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه خلق حماسه نیازمند مجاهدت آحاد جامعه است، تصریح کرد: به همین دلیل دو دغدغه مهم اقتصادی و سیاسی در جامعه باید کانون وفاق عمومی و ایجاد همگرایی ملی به منظور مهار مشکلات این حوزه ها باشد و در عین حال شاخص های انقلاب اسلامی را به جایگاه بالاتری ارتقا بخشیم.

  نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: ملت ایران سوابق تاریخی و درخشان گوناگونی در زمینه ایجاد حماسه های بزرگ و افتخارآفرین در کارنامه وجودی خودشان دارند و نگاهی به این تاریخ گذشته، نشان می دهد که هرگاه به حاکمیت اخلاق و منطق در جامعه پرداخته ایم و نگاه درست و اصولی به ظرفیت های بزرگ معنوی و اعتقادی مان داشته ایم، حماسه های کلان خلق کرده ایم.

  وی تاکید کرد: بدون شک می توان سال ۹۲ را نیز با اتکای به معنویت، ایثار، مجاهدت و صبر و قناعت به سالی پرشور در حافظه ماندگار ملت ایران بدل کرد.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه سال ۹۲ به لحاظ برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و همین طور برگزاری انتخابات شوراها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ادامه داد: همه ما می دانیم که با توجه به ارزش آفرینی ویژه ای که انتخابات و اتکای به آرای مردم در قوام نظام اسلامی دارد، دشمنان تمرکز خاصی بر این انتخابات قرار داده اند و حماسه واقعی ملت ایران زمانی رقم خواهد خورد که این انتخابات با حضوری حداکثری و با کمترین میزان تنش و در صلابت و عزت مندی برگزار شود تا بتوانیم از این رهگذر، گام های با ثباتی را در زمینه مهار مشکلات اقتصادی مردم و مقابله با تهدیدات برداریم.

  نماینده مردم بندرعباس در بخش دیگری از اظهارات خود به ظرفیت های عظیم سیاسی و اقتصادی کشورمان در عرصه های داخلی و جهانی اشاره کرد و گفت: به فعلیت رساندن این استعدادها و قابلیت ها در گرو استفاده مناسب از نیروی جوان جامعه و برنامه ریزی معقول و با ثبات در کشور است که باید سال ۹۲ را سال تمرکز بر مهار بیکاری و گرانی قرار دهیم تا جامعه فرصت های لازم برای شکوفایی بخش های مختلف را در خود ببیند.

  اقتصادی و سیاسی بیکاری جامعه خلیج فارس سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گرانی مجلس شورای اسلامی مشکلات مقام معظم رهبری نماینده مردم

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها