• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34229

  مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران اعلام کرد: آمادگی داریم در صورت تامین علوفه ارزان، گوشت قرمز را کیلویی ۲۴ هزار تومان عرضه کنیم.

  به گزارش پارس سعید سلطانی در گفت وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهارکرد: از آنجاکه کشتارگاه های کشور به ویژه کشتارگاه های استان فارس برای عرضه گوشت قرمز ارزان قیمت در صورت تامین علوفه ارزان، اعلام آمادگی کردند، اگر پنج تا ۱۰ تن گوشت کیلویی ۲۱ هزار تومانی خریداری و به صورت مستقیم کیلویی ۲۴ هزار تومان در استان های کشور توزیع می شد، دیگر سودجویان نمی توانستند بازار سیاه درست کنند و آن را کیلویی ۳۰ هزار تومان به مردم بفروشند.

  وی افزود: سود حاصل از بازار سیاه گوشت قرمز به جیب کسانی می رود که هیچ نقشی در تولید این فرآورده پروتئنی ندارند اما اتحادیه آمادگی عرضه مستقیم گوشت قرمز ارزان قیمت را به شرط تامین نهاده ارزان را دارد.

  مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با تاکید بر اینکه با اجرای طرح خودکفایی برای سال آینده نیازی به واردات گوشت قرمز نیست، گفت: برای عرضه ارزان قیمت گوشت های پروارشده ایی که آماده عرضه به بازار است می توان علوفه دولتی ارزان قیمتی را که در تفاهم نامه طرح خودکفایی مورد تاکید قرار گرفته بود را به دامداران تحویل داده و در بازار عرضه کرد.

  سلطانی با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم نامه منعقد شده باید با چک و سفته های شش و ۹ ماهه علوفه به قیمت های مصوب به دامداران داده می شد، عنوان کرد: تا کنون این شرایط محقق نشده و به جای چک و سفته، ضمانت نامه های دیگری از دامداران خواسته شده اما طرح خودکفایی گوشت قرمز با این شرایط قابیلت اجرایی ندارد چراکه از نظر تولید مشکلی وجود نداشته اما هزینه های بالایی برای دامداران دارد که با تحویل علوفه ارزان می توان قیمت گوشت قرمز در کشور را کاهش داد.

  استان فارس استان های کشور چک دانشجویان ایران کشاورزی گوشت گوشت قرمز واردات تومان دامداران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها