• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34203

  تولید فولاد خام ایران در دو ماهه نخست سال ۲۰۱۳ به دو میلیون و ۳۱۰ هزار تن رسید.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، براساس تازه ترین گزارش انجمن جهانی فولاد تولید فولاد خام ایران در فوریه ۲۰۱۳ نیز با کاهش ۲.۵ درصدی بالغ بر یک میلیون و ۱۹۹ هزار تن شد.

  تولید فولاد خام ایران در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۱ نیز کاهش ۰.۳ درصدی را نشان می دهد. ایران در دو ماهه نخست ۲۰۱۳ پانزدهمین فولادساز بزرگ جهان بود.

  در همین حال تولید جهانی فولاد در فوریه ۲۰۱۳ با افزایش ۱.۲ درصدی به ۱۲۳ میلیون تن رسید. تولید فولاد چین در این ماه ۹.۸ درصد بیشتر شد و به ۶۱.۸ میلیون تن رسید. تولید فولاد ژاپن نیز با کاهش ۳.۴ درصدی بالغ بر ۸.۳ میلیون تن شد. این در حالی بود که تولید فولاد کره جنوبی با افت ۸.۵ درصدی بالغ بر پنج میلیون تن شد.

  در اروپا تولید فولاد آلمان با کاهش ۳.۷ درصدی به رقم ۳.۴ میلیون تن رسید. تولید فولاد ایتالیا، فرانسه و اسپانیا نیز به ترتیب با کاهش ۱۵،۰. ۸ و ۱.۷ درصدی به ۲.۱، ۱.۳ و ۱.۲ میلیون تن رسید.

  همچنین تولید فولاد ترکیه با کاهش ۳.۹ درصدی بالغ بر ۲.۷ میلیون تن شد. در فوریه ۲۰۱۳ تولید فولاد آمریکا با کاهش ۱۱.۸ درصدی به ۶.۷ میلیون تن رسید. در حالی که تولید فولاد برزیل هم ۶.۲ درصد کمتر شد و به ۲.۶ میلیون تن رسید.

  آلمان اسپانیا ایران برزیل ترکیه جهان چین ژاپن فولاد کره جنوبی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها