• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34183

  مدیرعامل دومین خودروساز آمریکا با ابراز نگرانی درباره کاهش ارزش پول ژاپن گفت: این وضعیت نفع خودروسازان ژاپنی بوده و باعث افزایش قدرت رقابت‌پذیری آن‌ها در بازارهای جهانی می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، آلن مولالی توضیح داد: موضوع نوسان نرخ موضوع مهمی است که در حال حاضر در تمام کشورهای جهان و سیستم تجارت بین الملل مورد توجه قرار گرفته است.

  وی افزود: ارزش ین از نیمه ماه نوامبر سال ۲۰۱۲ تاکنون حدود ۱۵ درصد کاهش یافته است و ژاپن نیز به منظور حفظ ارزش صادرات خود و ارتقای آن از کاهش ارزش پول این کشور استقبال کرده است.

  مدیرعامل شرکت فورد گفت: کاهش ارزش پول ژاپن باعث رشد صادرات شرکت های خودروسازی این کشور یعنی تویوتا، نیسان و هوندا شده است.

  این اظهارات در حالی مطرح می شود که فورد در حال تعدیل نیرو در منطقه اروپا بوده و قصد دارد در همین حال بر تعداد کارخانه های خود در آسیا بیفزاید. با این وجود فورد از نظر سودآوری وابستگی زیادی به بازار آمریکای شمالی دارد.

  از سوی دیگر قائم مقام رییس شرکت کیاموتورز کره جنوبی گفت که کاهش ارزش ین به اسلحه ای در دستان خودروسازان ژاپنی تبدیل شده است.

  لی سون نام در مراسم افتتاحیه نمایشگاه خودروی سئول ۲۰۱۳ گفت: کاهش ارزش ین در برابر ارز های دیگر باعث افزایش قدرت رقابت پذیری خودروسازان ژاپنی در بازارهای جهانی شده است.

  وی افزود: کاهش ارزش ین همچون اسلحه ای است که باعث تقویت عملکرد خودروسازان ژاپنی شده است.

  ارزش پول ژاپن در شش ماه گذشته حدود ۱۷ درصد در مقابل ارزش پول کره جنوبی کاهش یافته است. به این ترتیب صادرات ژاپن در مقابل صادرات کشورهای رقیب آسیایی اش مانند کره جنوبی ارزان تر شده است.

  درهمین حال مدیر مالی هیوندای موتور نیز در کنفرانسی خبری عنوان کرد: کاهش ارزش پول ژاپن به خودروسازان این کشور اجازه می دهد وارد بازارهایی مانند روسیه و استرالیا شوند که تاکنون در انحصار خودروسازان کره ای بوده است. به گزارش بلومبرگ، کیا و هیوندای بزرگترین خودروسازان کره جنوبی محسوب می شوند.

  ارز پول تجارت جهان خودروسازان رشد رقابت ژاپن کشورهای جهان نیسان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها