• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34182

  زمانی بازار خودروی آمریکا به سواری‌های بزرگ مشهور بود. خودروهایی پرمصرف و حجیم که به نماد آمریکا تبدیل شدند. اما تازه‌ترین آمار منتشر شده این سوال را در اذهان به وجود آورده که آیا نسل خودروهای بزرگ آمریکایی مانند نسل دایناسورها در حال منقرض شدن است؟

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، اطلاعات منتشر شده نشان می دهد که سهم خودروهای سواری بزرگی مانند آوالون، ماکسیما، تاروس و ایمپالا در بازار آمریکا از ۵.۸ درصد در سال ۲۰۰۸ به تنها ۳.۵ درصد در سال ۲۰۱۲ کاهش یافته است.

  سهم خودروهای بزرگ در بازار آمریکا حتی از سهم مینی ون ها نیز در این بازار کمتر شده است. حتی تعداد خودروهای بزرگ نیز از ۱۴ میلیون دستگاه در سال ۲۰۰۸ به هفت میلیون دستگاه در حال حاضر رسیده است.

  بسیاری از خودروسازان فعال در آمریکا روی تولید خودروهای کوچک و متوسط متمرکز شده اند. خودروهایی که در سال ۲۰۱۲ سهمی معادل ۱۷.۶ درصد در بازار آمریکا داشتند.

  البته تحقیقات موسسه پولک نشان می دهد که آینده خودروهای بزرگ لوکس نسبت به همتایان غیرلوکسشان مطمئن تر است. اگرچه سهم این خودروها در بازار آمریکا از ۰.۷۶ به ۰.۴۶ درصد کاهش یافته اما تعداد خودروهای بزرگ لوکس در سه سال گذشته نسبتا ثابت مانده است.

  خودروسازان بازار سال آمریکا درصد نسل خودروهای سواری سهم منقرض
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها