• لینک کوتاه
 • کد خبر: 340253

  کارشناس ارشد مسائل نفت با اعلام اینکه کشورهای عربی عامل ارزانی نفت شدند، گفت: نفت مرغوب ایران مشتریان سنتی خود را دارد و مشتریان تازه ای هم در راه است.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، رضا پدیدار اظهار داشت: تلاش مسئولان کشور برای افزایش ظرفیت صادراتی در چارچوب اهداف اقتصادی است و باید ایران متناسب با جایگاه جهانی خود در این بازار مهم حضور و سهم داشته باشد.

  وی با اشاره به کیفیت مطلوب نفت خام ایران و ارزش افزوده ای که ایجاد می کند گفت: خیلی از پالایشگاه های دنیا متناسب با این کیفیت تأسیس شده است و حاضر نیستند از خرید نفت ایران منصرف شوند چون سودآوری بالایی دارد.

  پدیدار قیمت نفت خام سبک ایران را در حال حاضر با 29 دلار و 20 سنت در هر بشکه اعلام کرد و گفت: میانگین قیمت سبد نفتی اوپک هم 28 دلار است.

  وی گفت: اینکه کارشناسان غربی و عربی تلاش می کنند بحران سقوط قیمت را در بازار جهانی نفت به ایران نسبت دهند درست نیست بلکه ایران هرگز از سهمیه تعیین شده فراتر نرفته است و حتی کمتر از این میزان هم تولید می کند و این کشورهای عربی هستند که با مازاد تولید و عرضه باعث سقوط قیمت جهانی نفت شده اند و باید از این رویکرد برگردند.

   

  اوپک ایران قیمت نفت کشورهای عربی نفت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها