• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33934

  از ابتدای طرح سفرهای نوروزی تا پایان روز گذشته نزدیک به ۳.۵ میلیون نفر جابه‌جایی از طریق دریا صورت گرفته است.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا از شهریورماه سال گذشته، سازمان بنادر و دریانوردی تدارک لازم برای جابه جایی ۵.۵ میلیون نفر از طریق حمل ونقل دریایی در ایام نوروز را فراهم کرده است. در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی برای ایمنی بیشتر سفرهای دریایی در ایام نوروز، ترمینال ها و نیروهای تجسس و نجات را تقویت و آماده کرده است تا سفر امنی در این مدت برقرار باشد.

  به این ترتیب از ۲۴ اسفند ماه تا پایان روز گذشته دهم ماه جاری سه میلیون و ۴۴۵ هزار و ۸۹۷ نفر سفر دریایی بین بنادر جنوبی کشور با جزایر خلیج فارس ثبت شده است.

  این در حالی است که با وجود سواحل گسترده کشور در جنوب و شمال ایران، تنها ۱۰ مسیر دریایی بین بنادر جنوب با جزایر خلیج فارس وجود دارد و در شمال کشور نیز هنوز چنین امکانی فراهم نشده است.

  سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی حمل ونقل دریایی کشور از کلیه متقاضیان سفرهای دریایی درخواست کرده است برای حفظ سلامت و ایمنی خود تنها از شناور های تحت نظارت استفاده کرده و در طول مسیر به توصیه های ایمنی مسوولان بنادر، فرماندهان شناور های مسافری، تابلوهای راهنما و فیلم ها و تیزر های ایمنی ثبت شده در شناور ها توجه کنند.

  ایام نوروز ایران خلیج فارس سازمان بنادر و دریانوردی سفرهای نوروزی سلامت نوروز میلیون دریایی ابتدای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها