• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33927

  تازه‌ترین آمار منتشر شده نشان می‌دهد که صادرات پسته و مغز پسته کشور در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۱ اگرچه از نظر وزنی حدود ۴.۶ درصد کاهش یافته اما از نظر ارزشی نزدیک به ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۰ بیشتر شده است.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، براین اساس در ۱۱ ماهه سال گذشته بیش از ۱۲۱ هزار تن انواع پسته خندان و ناخندان و همچنین مغزپسته به ارزش تقریبی یک میلیارد دلار از کشور صادر شد.

  پسته خندان با وزن ۹۵ هزار تن و ارزش تقریبی۷۷۸ میلیون دلار بیشترین سهم را در کل صادرات صنعت پسته کشور طی مدت زمان یادشده به خود اختصاص داد. پسته ناخندان با حدود ۱۶.۷ هزار تن و ارزش ۱۲۱.۷ میلیون دلار و مغز پسته تازه یا خشک نیز با حدود ۷.۴ هزار تن و ارزش ۱۲۲ میلیون دلار در رده های بعدی قرار گرفتند.

  براساس آمار گمرک ایران صادرات پسته خندان کشور در ۱۱ ماهه سال قبل با کاهش حدودا سه درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۰ مواجه شد. ضمن این که در این مدت پسته ایران به دستکم ۶۰ بازار جهانی به صورت مستقیم صادر شد.

  به گزارش ایسنا سالانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تن پسته در ایران تولید می شود و ایران از نظر تولید و صادرات پسته به ترتیب در رده های دوم و اول جهان قرار گرفته است.

  ایران جهان دانشجویان ایران دلار صنعت گمرک مغز وزن پسته صادرات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها