گزارش روزانه بورس:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33836

  ۱۳۱ میلیون و ۸۷۲ هزار سهم به ارزش ۶۳۳ میلیارد و ۵۲ میلیون ریال در پنجمین روز کاری بورس اوراق بهادار تهران در سال جدید داد و ستد شد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، بورس اوراق بهادار در پنجمین روز کاری امسال ۲۷۵ واحد دیگر بالا رفت و به ۳۹ هزار و ۹۹۰ واحد رسید تا فقط ۱۰ واحد تا ۴۰ هزار واحد فاصله داشته باشد.

  در نتیجه معاملات امروز سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار ارزش بازار به ۱۷۹ هزار میلیارد تومان رسید و شاخص کل با ۲۷۵ واحد رشد تا ۳۹ هزار و ۹۹۰ واحد بالا رفت. بیشترین تاثیر را بر روند امروز شاخص سهام شرکت های پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، گسترش نفت و گاز پارسیان، مپنا، مخابرات ایران و پتروشیمی پردیس برجای گذاشتند.

  این در حالی است که امروز سهامداران ۱۳۱ میلیون و ۸۷۲ هزار سهم را به ارزش ۶۳۳ میلیارد و ۵۲ میلیون ریال خریداری کردند و این داد و ستدها در ۲۲ هزار و ۵۶۲ دفعه انجام شد. امروز هم شرکت های فعال در گروه فراورده های نفتی، بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند، به طوری که ۳۹ میلیون و ۸۱۵ هزار سهم از سهام این شرکت ها به ارزش ۳۴۱ میلیارد و ۸۷۴ میلیون ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شد.

  همچنین شاخص صنعت با ۲۶۴ واحد افزایش به ۳۴ هزار و ۷۴۱ واحد رسید و شاخص بازار اول با ثبت عدد ۳۱ هزار و ۴۳۵ واحد، ۱۳۶ پله بالاتر از دیروز ایستاد. در عین حال شاخص بازار دوم هم ۱۰۳۹ واحد بالا رفت تا به ۶۷ هزار و ۳۸ واحد برسد.

  اصفهان ایران پالایش رشد سرمایه گذاران سهام شاخص مخابرات نفت نفت و گاز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها