• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324539

  رئیس بخش اکتشاف و تولید شرکت توتال در خاورمیانه با استقبال از الگوی جدید قرادادهای نفتی ایران گفت: این قرادادها یک گام مهم است اما باید تجزیه و تحلیل های بیشتری قبل از امضای هرگونه قراردادی انجام شود.

  به گزارش پارس،به نقل از تسنیم خبرگزاری فرانسه طی گزارشی نوشت روز شنبه دولت ایران با اعلام شرایط قراردادهای جدید انرژی خود به مدیران شرکت های خارجی گفت که این کشور به دنبال جذب 25 میلیارد دلار سرمایه گذاری در قالب 50 قرارداد با شرکت های بین المللی نفت و گاز است.

  بیژن نامدار زنگنه، در سخنرانی آغازین کنفرانس دو روزه ای که با حضور شرکت های بی پی، شل، توتال فرانسه، انی ایتالیا، رپسول اسپانیا، او ام وی اتریش و دیگر شرکت های معتبر در تهران برگزار شد گفت، مشورت ها با شرکت های بین المللی منجر به طراحی قراردادهای جدیدی شده که در فاز اکتشاف ابتدا 4 ساله خواهند بود و برای 2 سال نیز قابل تمدید خواهند بود.

  استفانه مایکل، رئیس بخش اکتشاف و تولید شرکت توتال در خاورمیانه و شمال آفریقا این قراردادهای جدید و پروژه های پیشنهادی ایران را یک «گام مهم» برای ایران توصیف کرد، اما افزود، باید تجزیه و تحلیل های بیشتری قبل از هرگونه قراردادی انجام شود.

  وی افزود: «ما باید ببینیم چه چیزی اراده شده تا بهتر درک کنیم که این (قراردادها) چگونه قرار است کار کنند... اما این خوب است که اکنون قادر هستیم بر اساس واقعیت ها این کار را انجام دهیم.»

  مایکل در ادامه گفت: «کار پیچیده ای است و ما باید ابتدا مدت قراردادها را مطالعه کنیم. در مرحله بعدی باید ببینیم شرکا در زمینه توسعه ها و عملیات چه کسانی خواهند بود.»

  پس از تحریم های های آمریکا و اروپا، ایران اکنون روزانه حدود 2.8 میلیون بشکه نفت تولید می کند، در حالی که این رقم در سال 2011، 4 میلیون بشکه بود.

  به رغم افت قابل توجه قیمت جهانی نفت، ایران قصد دارد سهم از دست رفته خود از بازار را بازپس بگیرد و وعده داده که به محض لغو تحریم ها روزانه 500 هزار بشکه به تولید خود خواهد افزود.

  انرژی ایران خاورمیانه نفت نفت و گاز
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها