• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324431

  امروز در بازار تهران قیمت ارز به بالاترین سطح در چند سال گذشته رسید وبه مرز 3700 تومان نزدیک شد.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران ، در شرایط کنونی اقتصاد که بخش های مختلف صنعت و تولید سعی بر خروج از رکود دارند، افزایش تحرکات مثبت در بازار ارز در روزهای اخیر و تمایل دلار برای رسیدن به قیمت های بالای 3600 تومان، توجهات را به این بازار جلب کرده است.

   

  بر اساس این گزارش عصر امروز در بازار تهران قیمت ارز به بالاترین سطح در چند سال گذشته رسید و دلار با 15 تومان افزایش نسبت به ظهر امروز و 33 تومان رشد نسبت به روز پنج شنبه به 3665 تومان رسید.

   

  همچنین همپای روند صعودی ارز آزاد، نرخ ارز مبادلاتی نیز افزایش پیدا کرد به طوریکه  آخرین روز کاری هفته گذشته برای مرکز مبادلات ارزی با یک رکورد زنی همراه شد و قیمت دلار که دو ماهی بود در یک قدمی 3000 تومان قرار داشت از این مرز عبور کرد و بانک مرکزی این ارز را 3002 تومان قیمت‌گذاری کرد.

   

  بر اساس این گزارش امروز نیز بانک مرکزی برای دومین روز متوالی نرخ رسمی دلار را افزایش داد و بر این اساس نرخ رسمی دلار با 44ریال افزایش 3007 تومان تعیین شد.

   

  اگرچه از نظر مسئولان بانک مرکزی ،این روند صعودی ،موقتی است و حاصل افزایش تقاضا به دلیل مسافرت های خارجی به ویژه زیارت کربلا بوده اما پیش بینی دقیقی در خصوص زمان توقف این روند و کاهش قیمت وجود ندارد.

   

  بر اساس این گزارش ، بازار ارز کشور در سال های گذشته تجربه اینچنینی داشته و تا مرز 5هزار تومان هم پیش رفته است و این تجربه سبب شده تا برای ممانعت از این پیش آمد تصمیماتی اتخاذ شود چراکه بازار ارز تاثیر مستقیم بر سایر بازارهای اقتصادی دارد.

   

  به عنوان مثال بورس تهران که در روزهای اخیر به دلیل رکود مدت دار خود با افزایش فعالیت نوسان گیران مواجه شده است، تحت تاثیر روند صعودی ارز ،در معاملات اولین روز هفته روند نزولی خود را شدت داد و با افت 99 واحدی شاخص بورس به نیمه کانال 62 هزار واحد نزدیک شد.

   

  حال باید منتظر ماند و دید نرخ ارز تا چه قیمتی رشد می کند و این امر چه تبعاتی را برای اقتصاد کشور به دنبال خواهد داشت.

   

  انتهای پیام/
  ارز بازار تهران دلار شاخص کربلا
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها