• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32378

  عضو هیات علمی دانشگاه تهران، شایسته‌سالاری و نبود تبعیض را راهی برای تحقق حماسه اقتصادی در سال جاری عنوان کرد.

  علی اکبر نیکو اقبال در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تاکید کرد: توجه به شایسته سالاری در سایه سیاست گذاری و برنامه ریزی درست اقتصادی عامل مهمی برای تحقق ثبات و رشد اقتصادی است و نبود تبعیض در فعالیت های اقتصادی در توانمندسازی اعضای جامعه و تحقق حماسه اقتصادی مؤثر خواهد بود.

  این اقتصاددان اظهار کرد: نقاط ضعفی که در سال گذشته در سیاست گذاری ها وجود داشت باید در سال جدید برطرف شود چراکه هر سیستمی برای ادامه حرکت باید بتواند نقاط ضعف خود را شناسایی و برطرف کند.

  وی افزود: محرک های اقتصادی، ثبات اقتصادی، ثبات قیمت ها، سرمایه گذاری بیشتر، رشد اقتصادی، اشتغال و رفاه بیشتر و توزیع عادلانه تر درآمدها بین اقشار مختلف جامعه می تواند جزو اهداف نظام و کشور در سال پیش رو قرار گیرد تا حماسه اقتصادی را عملی کند.

  این عضو هیات علمی دانشگاه تهران ادامه داد: در دنیای کنونی کشورهای ضعیف و قوی در جهان وجود ندارند، بلکه مدیریت های قوی و ضعیف است که سبب می شود کشورهایی عقب بمانند یا پیشرفت کنند؛ به عبارت دیگر تمام مسائل جهان امروز به مدیریت برمی گردد و مدیریت برآمده از برنامه ریزی و سیاست گذاری صحیح است اما سهل انگاری در رسیدگی به اهداف تعیین شده و اشتباهات در اجرا در سایه مدیریت ضعیف می تواند کشورها را روز به روز ضعیف تر کند.

  نیکو اقبال با بیان اینکه کشورهای قوی و پیشرو برنامه ریزی خوب و صحیح دارند، گفت: در سایه برنامه ریزی و سیاستگذاری صحیح اقتصادی و جلوگیری از مفاسد اقتصادی، می توان اقتصادی پویا ایجاد کرد.

  وی افزود: نبود تبعیض در فعالیت های اقتصادی و جلوگیری از آن می تواند در توانمندسازی اعضای جامعه مؤثر باشد و بازدهی های واقعی اقتصادی ایجاد کند اما اگر برخی بتوانند به راحتی به رانت دسترسی یابند، جامعه و فعالان واقعی اقتصاد دلسرد می شوند.

  این اقتصاددان تاکید کرد: توجه به شایسته سالاری و انجام فعالیت های اقتصادی که بهره وری های واقعی ایجاد می کند، باعث می شود در سایه کار و تلاش، حماسه اقتصادی که شعار امسال است، محقق شود.

  اشتغال اقتصاد بهره وری جامعه حماسه اقتصادی دانشجویان ایران دانشگاه تهران رشد اقتصادی عضو هیات علمی دانشگاه مفاسد اقتصادی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها