• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322679

  معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از مذاکره با روسیه برای اجرای 3 طرح بزرگ آب و برق در ایران خبر داد و گفت:جزئیات فنی سنکرون کردن شبکه‌های برق سه کشور روسیه، آذربایجان و ایران تهیه شد.

  به گزارش پارس،به نقل از فارسهوشنگ فلاحتیان با اشاره به دیدار خود با "آناتولی تیخانوف" معاون وزیر انرژی روسیه اظهار داشت: در این دیدار در خصوص مشارکت برای اجرای دو طرح در بخش برق و یک طرح در بخش آب گفت‌و‌گو شد و تفاهم‌ اولیه در هر سه مورد به دست آمد.

  وی ادامه داد: موضوع اول ایجاد نیروگاه 1400 مگاواتی حرارتی در بندرعباس بود که در نشست‌های کارشناسی مشخصات فنی این نیروگاه نهایی شده و بررسی‌های اقتصادی طرح و قیمت‌های پیشنهادی نیز ادامه دارد که انتظار ما قیمت واقعی و رقابتی با سایر کشورها در این قسمت است.

  فلاحتیان موضوع دوم در بخش برق را سنکرون کردن شبکه‌های برق سه کشور روسیه، آذربایجان و ایران عنوان کرد و افزود: جزیئات فنی این طرح نیز تهیه شده و به‌زودی پاسخ ایران به روسیه در خصوص اجرایی شدن طرح اعلام خواهد شد تا این طرح نیز نهایی شود.

  معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تصریح کرد: این یک پروژه بسیار مهم در زمینه توسعه روابط انرژی در بین دو کشور بوده و علاوه بر منافع اقتصادی، یک قرارداد استرتژیک برای دو کشور نیز محسوب می‌شود.

  وی مذاکره بخش آب را مشارکت روسیه در مطالعه و اکتشاف آب‌های ژرف در ایران عنوان کرد و افزود: طبق مذاکراتی که طرف روس با مدیران بخش آب وزارت نیرو داشته‌اند، مقرر شده با مشخص کردن چند اولویت در زمینه شناسایی و اکتشاف منابع آب ژرف در مناطق مختلف ایران طرح‌هایی را نهایی کرده و به تفاهم‌نامه اجرایی برسیم.

  معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پایان گفت: در این دیدار مقرر شد در صورت توافق همه جانبه در خصوص محورهای ذکر شده، تفاهم‌نامه اجرایی در زمان سفر رئیس‌جمهور روسیه به ایران که طی هفته جاری انجام خواهد شد، نهایی و امضا شود.

  انرژی ایران برق روسیه معاون وزیر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها