معاون وزیر صنعت و تجارت:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 31962

  در سال جاری هیچ واحد صنعتی به دلیل فشار‌های ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی یا تحریم‌ها تعطیل نشده‌اند.

  به گزارش پارس، فخرالله مولایی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، درباره تعداد واحد های صنعتی تعطیل شده در سال جاری اظهار کرد: در حالی که بیش از ۷۵ درصد از مشکلات واحد های صنعتی به دلیل اختلافات ارزی و ریالی بوده است تنها ۴۰۰۰ واحد صنعتی در کل کشور تعطیل شد.

  وی با بیان این که ظرفیت اسمی واحد های تولیدی کاهش یافته است گفت: به طور مثال اگر قرار بود واحد صنعتی در سال جاری ۱۰۰درصد تولید داشته باشد، ۷۰ درصد آن محقق شد یا واحد های صنعتی که قرار بود ۵۰ درصد تولید داشته باشد ظرفیت آنها به ۳۰ درصد کاهش یافت.

  مولایی با تاکید بر این که هیچ واحد صنفی نداشتیم که به دلیل نوسانات نرخ ارز یا عدم دریافت تسهیلات تعطیل شود، خاطرنشان کرد: واحدهایی که در سال جاری تعطیل شده اند به دلیل مسائل فوق نبوده و از سایر موارد نظیر اختلاف بین شرکا بوده است. به طور نمونه پنج تا شش درصد کارخانه های ما به همین دلیل تعطیل شده اند.

  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرکهای صنعتی با تاکید بر این که بیش از ۷۵ درصد از مشکلات واحد های صنعتی به دلیل اختلافات ارزی و ریالی است، گفت: ولی این ۷۵ درصد باعث تعطیلی واحد های صنعتی نشده است. تعطیلی این واحد ها در سال جاری بسیار ناچیز است و شاید به ۱۰ درصد هم نرسد.

  وی ادامه داد: از کل ۸۵ هزار واحد صنعتی در سراسر کشور ممکن است حدود ۴۰۰۰ واحد تعطیل شده باشد.

  مولایی با بیان این که تعطیلی ۴۰۰۰ واحد صنعتی ناچیز است، تصریح کرد: نباید ادامه فعالیت ۸۱ هزار واحد صنعتی در کشور را نادیده گرفت و این ۴۰۰۰ واحد صنعتی تعطیل شده درصد ناچیزی را به خود اختصاص داده است.

  تجارت دانشجویان ایران صنایع کوچک صنعت قیمت حامل های انرژی مشکلات معاون وزیر صنعت معدن و تجارت نرخ ارز صنعتی واحد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها