• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31957

  در حالی امروز در آخرین روز کاری بورس ۵ درصد از سهام بزرگ‌ترین شرکت دولتی در بورس تهران عرضه شد که سازمان خصوصی سازی موفق به فروش این سهم نشد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، سرانجام در روزهای پایانی سال وعده مسئولان محقق شد و هلدینگ خلیج فارس پس از مدتها کش و قوس بر سر آمدن یا نیامدن تصمیم گرفت در آخرین روز سال مهمان تالار شیشه ای باشد اما امروز این سهام نتوانست سر بلند بیرون آمده و با نارضایتی که با توجه به قیمت گذاری بالای آن وجود داشت آخرین روز کاری بورس را با یک عرضه ناکام به پایان رساند.

  امروز تعداد یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۶۹۷ سهم معادل ۵ درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازار دوم بورس با قیمت ۵۰۰ تومان آغاز و به قیمت ۹۹۵ تومان رسید که در نهایت ۱۱ هزار سهم معامله شد اما به دلیل به حد نصاب نرسیدن و همچنین قیمت بالای سهم این معامله باطل اعلام شد.

  یکی از کارگزارن حاضر در تالار دلیل استقبال نشدن از سهم را قیمت بالای سهام عنوان کرده و گفت: به این دلیل که قیمت تعیین شده بالا بود بنابراین بازار به آن نه گفته و به نوعی سازمان خصوصی در این عرضه با شکست مواجه شد.

  بورس تهران پتروشیمی خلیج فارس روزهای پایانی سال سازمان خصوصی سازی سهام قیمت گذاری شرکت دولتی معامله

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها