به گزارش پارس به نقل از مهر، داستان مشکلات سهام عدالت تمامی ندارد و به جز مشکلات و نارضایتی هایی که آزادسازی سهام عدالت برای مردم و دارندگان این نوع سهام ایجاد کرده است، کارکنان و کارمندان شرکت های تعاونی سهام عدالت به ویژه شهرستان‌ها با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کنند که هیچکس هم پاسخگوی آنها نیست.

۳۵۲ شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستانی از سال ۸۵ تاسیس شدند که کار ثبت رایانه ای اوراق سهامداران را انجام می دهند، این در حالی است که آخرین واریزی به حساب این شرکت های تعاونی مربوط به تیرماه سال ۸۹ است که مبالغی از طریق کارگزاری سهام عدالت کشوری برای تعاونی ها به منظور تامین هزینه ها پرداخت شده است.

اما عملا از سال ۸۹ به این طرف هیچگونه وجهی به این شرکت‌ها و کارکنان آنها پرداخت نشده و بیش از ۱۸ ماه است که کارکنان این شرکت‌ها دستمزدی دریافت نکرده اند. در همین راستا امروز تعدادی از کارکنان این شرکت‌ها به نمایندگی از تمامی کارکنان از شهرستان‌های مختلف کشور به کانون شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت کشور مراجعه کردند.

یکی از کارکنان این شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی به خبرنگار مهر گفت: از بدو تاسیس شرکت‌های سهام عدالت تاکنون هیچ بودجه ای برای تامین و جبران هزینه های تعاونی به شکل مستقیم و مشخص تعریف نشده و دلیل این تجمع اعتراضی بدون انتقاد از گروه و یا نهاد و سازمان خاصی، صرفا تقاضا از دولت تدبیر و امید در رفع مشکلات هزینه ای، حقوق و دستمزد کارکنان این شرکت‌ها است و به هیچ وجه حزب و گروه و فرد خاصی مورد انتقاد نیست.

یکی دیگر از کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت به نمایندگی از سایر کارکنان به خبرنگار مهر اظهارداشت: طی این چند سال که کارکنان حقوقی دریافت نکردند، بخشی از نیروها ریزش کردند و بسیاری از نیروها اخراج شدند؛ بدون اینکه حقوق خود را دریافت کرده باشند، این در حالی است که این شرکت‌ها مکان مناسبی برای استقرار ندارند.

مشاهدات خبرنگار مهر نشان می‌دهد: برخی کارکنان کانون شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت، برخوردهای نامناسبی با این افراد که از شهرستان‌های مختلف از جمله خوزستان، لرستان، شیراز، فارس، ساوه، ابلام، همدان، یزد و غیره به تهران برای مطالبه درخواست‌های خود مراجعه کردند، داشتند.

در عین حال، خبرنگار مهر که برای تهیه گزارش به میان این افراد رفته بود، با برخوردهای نامناسب از سوی برخی کارکنان کانون شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت مواجه شد و این افراد حتی اجازه ورود خبرنگار مهر به ساختمان این کانون و گفتگو با مسئولان آن را ندادند.

این در حالی است که در زمانی که خبرنگار مهر مشغول مصاحبه و گفتگو با کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی بود، برخی کارکنان کانون برخوردهای نامناسبی انجام دادند و خواستار قطع این گفتگو شدند.

در همین حین، محمدتقی ابوالحسنی دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت با خودروی «شاسی بلند» در حال ورود به ساختمان بود و خبرنگار مهر از وی خواستار پاسخگویی شد که وی مطرح کرد بنده هیچ صحبت و گفتگویی با شما ندارم. به هر حال مسئولان این کانون به هیچ عنوان پاسخگوی خبرنگاران نشدند.

از سوی دیگر، سازمان خصوصی سازی نسبت به انتخابات اعضای هیات مدیره کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت منتقد است و تحقیق و تفحصی که از سوی نمایندگان مجلس در حوزه سهام عدالت چندی پیش مطرح بود، به همین موضوع باز می گردد.

این وضعیت در حالی است که چند وقت پیش هم تعدادی از کارکنان این شرکت‌های سهام عدالت شهرستانی به محل این کانون که در آن زمان در حال ساخت بود و به جای ساختمان قدیمی یک ساختمان جدید ساخته می‌شد، مراجعه کرده و مسائل مذکور را مطرح کردند. در آن زمان کارکنان کانون در ساختمان نیمه کاره به فعالیت مشغول بودند.

به هر حال ماجرای سهام عدالت در بخش‌های مختلف همچنان ادامه دارد و جنجال سازی‌ها چه در بخش سود سهام عدالت، آزادسازی، انتخاب اعضای هیات مدیره و حتی حقوق کارکنان و غیره تمام نشدنی است.