به گزارش پارس به نقل از ایسنا نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در توضیح حضور نوبخت و وزیر آموزش و پرورش در جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس از دو راهکار اتخاذ شده در این جلسه برای حل مشکل فرهنگیان خبر داد.

محمد حسن ابوترابی‌فرد در نطق پیش از دستور خود در آغاز جلسه علنی مجلس گفت: همکاران ما در جلسه‌ای غیر علنی با حضور ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش برای انعکاس دغدغه‌ی جامعه فرهنگیان و دریافت گزارش دولت در راستای ارتقای سطح رضایتمندی جامعه خدوم آموزگاران کشور و ارائه خدمات آموزشی بهتر به دانش آموزان حضور داشتند.

او ادامه داد: در این جلسه نسبتا طولانی همکارانمان به نمایندگی از سایر نمایندگان دغدغه‌ها و نقطه نظرات خود را در رابطه با فرایند رتبه بندی آموزگاران، ضرورت ارتقاء اعتبارات غیر پرسنلی نسبت به پرسنلی، ضرورت تخصیص منابع لازم برای اجرای سند تحول در آموزش و پرورش و از همه مهمتر قدم برداشتن در راستای رفع تبعیض در پرداخت پرسنل و کارکنان دستگاه‌های مختلف اجرایی مطرح کردند.

او افزود:‌ ریاست سازمان برنامه و بودجه گزارشی از نگاه ویژه دولت به جامعه آموزگاران داشتند. همچنین اشاره داشتند که در سال 93 با توجه به کاهش منابع درآمدی تنها نهادی که بودجه آن با اختیار سازمان مدیریت 10 درصد افزایش یافت آموزش و پرورش بود و بر نگاه ویژه دولت در سال جدید تاکید داشتند.

ابوترابی‌فرد خاطر نشان کرد:‌ با این که در دریافت منابع با چالش‌هایی مواجه هستیم پاسخ به نیازهای آموزش و پرورش از دغدغه‌های مشترک دولت و مجلس است.

نایب رئیس مجلس همچنین گفت:‌ وزیر آموزش و پرورش نیز در این جلسه تاکید کردند که در رفع تبعیض در پرداخت‌ها مطالبه جدی دارند و این موضوع را در دولت هم مطرح کرده‌اند. ایشان همچنین گزارشی دادند از قدم‌هایی که در راستای اجرای سند تحول در پاسخ به رهنمودهای مقام معظم رهبری برداشته شده است. از 131 راهکار تعریف شده 40 راهکار انتخاب و در مسیر اجرایی شدن آن قدم بر داشته می‌شود. آقای فانی تاکید داشتند که نقشه راه اجرای سند تحول را تدوین کردند و این گام‌ها می‌تواند منشاء تحول جدی در نهاد آموزش و پرورش باشد.

ابوترابی‌فرد در ادامه توضیح داد: با توجه به گفت‌وگو ها و مباحثی که در جلسه غیر علنی مطرح شد به دو تصمیم رسیدیم، اولا این که قانون خدمات کشوری که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و برای اجرای موقت در اختیار دولت است باید به یک قانون دائم تبدیل شود؛ لذا از دولت خواستیم که اصلاحاتی که نیاز دارد اعلام کند و کمیسیون‌های اجتماعی و سایر کمیسیون‌های مربوطه با نهایی کردن این قانون، نظام پرداخت متناسبی را که پاسخگوی کارکنان دولت در راستای رفع تبعیض باشد نهایی کند و شاهد پرداخت‌های غیر منضبط در دستگاههای اجرایی نباشیم. مانند آنچه در برخی از حوزه‌ها اتفاق افتاده و باعث دغدغه‌ی آموزگاران شده است.

او افزود:‌ تصمیم دومی که اتخاذ شد این بود که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کارگروهی برای بررسی دقیق دغدغه‌های مطرح شده و ارائه راهکار مناسب با توجه به ظرفیت‌های نظام و ظرفیت بودجه کشور تشکیل شود و این راهکارها اجرایی شود. از مجلس هم دو نماینده از کمیسیون‌های آموزش و بودجه که طراح این جلسه غیر علنی بودند انتخاب شدند. ان شاءالله بتوانند به نقشه راهی که مسیر ما را هموار می‌کند برسیم.

ابوترابی فرد در ادامه نطق خود با اشاره به سالروز شهادت شهیدان موتلفه عنوان کرد:‌ امروز سالروز شهادت سربازان فداکار و سلحشور و مجاهدان پیشگام عرصه‌ی مبارزه با نظام دیکتاتوری و سلطه است. شهیدان محمد بخارایی، حاج صادق امانی، رضا صفارهرندی و مرتضی نیک‌نژاد شخصیت‌هایی بودند که نماد اعتقاد به مبانی اسلام و ارزشهای دینی بودند. دین، آنان را در عرصه‌ی سیاست حاضر نمود و آنان را به یک عنصر انقلابی تبدیل کرد و تا مرز شهادت برای اجرای آموزه‌های اسلام پیش رفتند و راه را برای حرکت عزت بخش انقلاب در سال 57 هموار نمودند.

نایب رئیس مجلس یاد شهدای موتلفه اسلامی را گرامی داشت و با اشاره به مراسم تشیع پیکر 175 شهید غواص که قرار است بعد از ظهر امروز از درب مجلس شورای اسلامی انجام شود گفت: باید به ارواح مطهر شهدای عالی قدر عرض کنیم 175 شهید غواص که امروز ملت بزرگ ایران پیکرهای مقدس آنان را بر دست‌های خویش تشییع می‌نمایند تداوم بخش راه طولانی مجاهدت شما هستند. شهدای عالیقدری که با دست بسته در برابر دشمن دژخیم و مزدور آمریکا که با حمایت استکبار جهانی بدن‌های مطهرآنان را هدف قرار داد در راه اعتلای اسلام و تحقق آرمانهای بلند الهی و راه نورانی امام بزرگوار در عرصه‌ جهاد گام نهادند و تا مرز شهادت ایستادند.

او افزود: امروز شهدای عالیقدری را تشییع می‌نماییم که ایستادگی ملت بزرگ ایران در دوران سخت تحریم و تبدیل ایران به یک قدرت بالنده و مقاوم با الهام از ایستادگی و مقاومت و قدرت آنان است.

او با ابراز امیدواری نسبت به این که ملت بزرگ ایران که همیشه قدرشناس شهدا بودند با حضور یکپارچه در مراسم تشییع کبوتران خونین بال آسمان ایران حضور یابند خاطر نشان کرد که پیکر مقدس این شهدا از کنار خانه ملت تشییع خواهد شد.