به گزارش پارس به نقل از تسنیم، سید حسین هاشمی استاندار تهران در مراسم انتخاب اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های خیرین سلامت در استان تهران لازم است و این ظرفیت‌ها باید برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی به کار گرفته شود.

استاندار تهران افزود: استان تهران استانی محروم در سرانه تخت بیمارستانی است و مناطق از این استان مانند اسلامشهر از لحاظ تخت بیمارستانی جزو محرومترین نقاط کشور هستند.

هاشمی در مورد میزان شاخص سلامت در این استان بیان کرد : بیش از ۵۰ درصد از مالیات کشور در تهران دریافت می‌شود و ما به اندازه ۳۰ استان دیگر در تحقق مالیات گام برداشتیم ولی در شاخص‌های بهداشتی استان تهران در رده ۳۱ استان‌های کشور از لحاظ سرانه تخت بیمارستانی است.

وی با بیان اینکه هر شهرستان ما در استان تهران به اندازه یک استان جمعیت دارد، تصریح کرد: این استان از لحاط سرانه تخت بیمارستانی جزو استان‌های محروم است و در برخی از شهرستان‌ها حتی یک تخت بیمارستانی نیز وجود ندارد.

هاشمی با اشاره به اینکه خیرین تهران ظرفیت‌های مناسبی برای ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی در این استان دارند، افزود: لازم است که از این ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی مناطق کم برخوردار در استان تهران استفاده شود.

استاندار تهران با بیان اینکه حمایت از خیرین سلامت را بر خود لازم میدانم، خاطرنشان کرد: خیرین سلامت در استان تهران نیاز به حمایت دارند و در صورت نیاز می‌توان برای ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی و ساخت مراکز درمانی از طریق زمین‌هایی وقفی سازمان اوقاف امکانات خدمت در اختیار آنها قرار گیرد.

به گزارش تسنیم، مجمع خیرین سلامت کشور اعلام کرد که نخستین مراسم انتخاب هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، سید حسین هاشمی استاندار تهران و سید رضا نیری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و جمعی از خیرین سلامت برگزار شد.