به گزارش پارس،‌ علیرضا جهانگیریان امروز در راستای بررسی میزان ارائه خدمات به مسافران نوروزی و رصد خدمات شرکت‌های هواپیمایی فرودگاه امام خمینی (ره) به این فرودگاه رفت و از نزدیک در جریان خدمات هوانوردی این فرودگاه در ایام نوروزی قرار گرفت.
 
بنابراین گزارش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در ابتدای بازدید خود از فرودگاه امام خمینی (ره) با مسافران گپ و گفتی داشت و نظریات، شکایات و پیشنهادات آنها را شنید.
 
وی همچنین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح نوروزی سفرهای حمل و نقل هوایی از 25 اسفند ماه آغاز شده و تا 16 فروردین 1394 ادامه دارد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فرودگاه امام از نظر زیرساخت برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی در حال رشد و توسعه است،‌گفت: در مدت زمان طرح نوروزی حدود 3 هزار و 700 پرواز از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) انجام می‌شود.
 
جهانگیریان اظهار داشت: ایرلاین‌های خارجی متعددی در فرودگاه امام خمینی (ره) فعالیت می‌کنند که در ایام پیک سفر نظیر ایام نوروز روزانه تا 200 پرواز در این فرودگاه انجام می‌شود.
 
وی با اشاره به فعالیت مستمر ایرلاین‌های داخلی در فرودگاه امام خمینی بیان کرد: بر عملکرد شرکت‌های هواپیمایی، ارائه خدمات توسط شرکت‌ها، کیفیت خدمات ارائه شده به مسافر و نرخ‌گذاری، نظارت جامع وجود دارد.
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشور با تاکید بر اینکه نرخ بلیت‌های بین‌المللی در قالب قانون رقابتی ارائه می‌شود، بیان کرد: تلاش کرده‌ایم متناسب با نرخ‌ها، شرکت‌ها خدمات مناسب به مسافرات ارائه دهند ضمن آنکه از قانون‌گریزی در اعمال نرخ‌های غیرمنطقی جلوگیری می‌شود.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی از اختصاص هواپیمای جایگزین در فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: تلاش کرده‌ایم تا موضوع هواپیمای جایگزین اجرایی شود. در این راستا در فرودگاه امام خمینی (ره) هواپیمای جایگزین در نظر گرفته شده است.
 
وی به توزیع مناسب پروازها در فرودگاه امام خمینی (ره) در طول ایام روز اشاره کرد و گفت: تا پیش از این اغلب پروازهای فرودگاه امام خمینی (ره) در ساعاتی خاص انجام می‌شد اما در راستای ارائه خدمات مناسب به مسافران به تازگی زمان پروازها در فرودگاه امام خمینی در طول روز توزیع شده است که این موجب افزایش سرعت اعزام و پذیرش و افزایش آسایش مسافران است.
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به رشد تجهیزات در سالن مسافرین و گیت‌های فرودگاه امام اشاره کرد و گفت: ایستایی مسافر در فرودگاه امام خمینی بسیار کاهش یافته و این امر نیز موجب افزایش سرعت اعزام و پذیرش می‌شود.
 
بنابراین گزارش در این بازدید مدیر کل دفتر نظارت بر ایرلاین‌ها، موسسات و شرکت‌های هوانوردی سازمان هواپیمایی (دهقان)، معاون هوانوردی و امور بین‌المللی سازمان هواپیمایی کشور (خداکرمی) و مدیر کل فرودگاه امام خمینی (ره) (چلندری)، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری را همراهی کردند.