به گزارش پارس به نقل از فارس، مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: قیمت مرغ امروز در خرده‌فروشی‌های تهران ۸۵۰۰ تومان است و ممکن است در برخی مناطق هر کیلوگرم آن قیمت بالاتری داشته باشد.
 
وی افزود: هر کیلو مرغ امروز در کشتارگاه ۸۱۰۰ تومان عرضه شده و با هزینه ۱۰۰ تومان حمل به مغازه‌دار با قیمت ۸۲۰۰ تومان می‌رسد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران گفت: بنابراین با احتساب ۱۰ درصد سود مغازه‌دار مرغ باید با قیمت حدود ۹ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه شود که غالبا مغازه‌داران با سود ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی در هر کیلو مرغ را با قیمت هر کیلو ۸۵۰۰ تومان عرضه می‌کنند.
 
یوسف‌خانی دلیل افزایش قیمت مرغ را سودجویی تولید‌کنندگان در ایام پایانی سال عنوان کرد و اظهار داشت: مرغداران با افزایش تقاضا در روزهای پایان سال مرغ را هر روز با افزایش قیمت ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی در هر کیلو عرضه می‌کنند همچنین افزایش هزینه کشتار هم مزید به علت شده است.
 
وی افزود: اجرت کشتار در یک هفته اخیر ۶۰ درصد افزایش داشته و از ۹۰ تومان به ۱۵۰ تومان رسیده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران بیان داشت: کشتارگاه امشب کشتار و فردا با عرضه مرغ به بازار آخرین روز کاری را سپری می‌کنند و قطعا از روز جمعه تقاضای چندانی برای خرید مرغ وجود ندارد.
 
وی در مورد قیمت ماهی در بازار اظهار داشت: قیمت ماهی در یک ماه اخیر تغییر چندانی نداشته و تقریبا ثابت بوده است.
 
یوسف‌خانی پر مصرف‌ترین ماهی را قزل‌آلا عنوان کرد و بیان داشت: هر کیلو گرم آن برای مصرف کننده ۱۴۵۰۰ تومان است.