پايگاه خبري تحليلي «پارس»- در میان انسان‌های قدرتمند دنیا در سال 2014 که نشریه «فوربس» لیست آنها را منتشر کرده است، نام‌های زیادی از اهالی تکنولوژی و صنعت دیجیتال به چشم می‌خورد.

اگر به لیست 50 نفر اول نگاهی بیندازید، می‌بینید که 10 نفر از آن‌ها کسانی هستند که در راس شرکت‌های مرتبط با تکنولوژی هستند. بیل گیتس، سرگی برین، لری پیج، جف بزوس، مارک زوکربرگ، تیم کوک، جک ما، آکیو تویودا، ماسیوشی سان و کارلوس اسلیم در جمع 50 نفر نخست این لیست قرار گرفته‌اند.

ghodratmandfan

رتبه هفتم: بیل گیتس
بیل گیتس، موسس و مدیر عامل شرکت مایکروسافت است. وی 59 سال سن دارد. ساکن آمریکا است و نسبت به سال گذشته در این لیست یک رتبه نزول کرده است. بیل گیتس تحصیل کرده دانشگاه هاروارد است و سه فرزند دارد. وی اولین ثروتمند آمریکا است.

رتبه نهم: سرگی برین و لری پیج
سرگی برین از موسسین شرکت گوگل است. 41 سال سن دارد و ساکن آمریکا است و از همسر خود جدا شده است. در لیست سال گذشته در رتبه هفدهم قرار داشته و امسال 8 پله صعود داشته است. وی دو فرزند دارد و نوزدهمین ثروتمند دنیا است. وی دانش آموخته دانشگاه استنفورد است.

لری پیج نیز از موسسین گوگل است. 41 سال سن دارد و ساکن آمریکا است. ازدواج کرده است و یک فرزند دارد. در لیست سال گذشته در رتبه هفدهم قرار داشته و به رتبه هشتم امسال صعود کرده است. وی دوازدهمین ثروتمند آمریکا است. او نیز دانش آموخته دانشگاه استنفورد است.

رتبه چهاردهم: کارلوس اسلیم
وی 74 سال سن دارد و صاحب چند شرکت ارتباطی در آمریکا و مکزیک است. در مکزیک زندگی می‌کند. ازدواج کرده است و 6 فرزند دارد. وی اولین ثروتمند مکزیک است و نسبت به جایگاه خود در لیست سال گذشته دو پله نزول داشته است. وی تحصیل کرده دانشگاه اتونومای مکزیک است.

رتبه شانزدهم: جف بزوس
جف بزوس موسس و مدیر عامل آمازون است. 50 سال سن دارد و ساکن آمریکا است. ازدواج کرده است و 4 فرزند دارد. جایگاهش در این رتبه بندی نسبت به سال گذشته یک سال نزول داشته است. وی سیزدهمین ثروتمند آمریکا است و در پرینستون تحصیل کرده است.

رتبه بیست و دوم: مارک زوکربرگ
مارک زوکربرگ موسس و مدیر عامل فیس‌بوک است. وی تنها 30 سال سن دارد و ساکن آمریکا است. نسبت به سال گذشته در این لیست دو پله صعود داشته است. وی ازدواج کرده است، اما هنوز صاحب فرزند نیست. او پانزدهمین ثروتمند آمریکا است و در هارواد تحصیل کرده است.

رتبه بیست و پنجم: تیم کوک
تیم کوک بعد از فوت استیو جابز، مدیر عامل شرکت اپل شد. وی 54 سال سن دارد و ساکن آمریکا است. وی دانش آموخته ام‌بی‌ای از دانشگاه داک است. سال گذشته در رتبه نوزدهم قرار داشته و امسال شش پله نزول کرده است.

رتبه سی‌ام: جک ما
جک ما، موسس و مدیر عامل مجموعه «علی‌بابا» است. وی 50 سال سن دارد و ازدواج کرده است. ساکن چین است و در دانشگاه هنگ ژو تحصیل کرده است. جک ما ازدواج کرده است و اولین ثروتمند چین است. 

رتبه سی و چهارم: آکیو تویودا
آکیو تویودا، مدیر عامل شرکت تویوتا است و 58 سال سن دارد. ساکن ژاپن است و دانش آموخته رشته ام‌بی‌ای از دانشگاه بابسون است. وی سال گذشته در جایگاه 44 این لیست بوده است و امسال 10 پله صعود داشته است.

رتبه سی و هشتم: ماسایوشی سان
ماسایوشی سان از سهام‌داران علی بابا است و 57 سال سن دارد. وی در زمینه اینترنت و ارتباطات مشغول به کار است. وی ساکن ژاپن است و ازدواج کرده و دو فرزند دارد. اولین ثروتمند ژاپن است. نسبت به سال گذشته هفت پله صعود داشته است. وی دانش آموخته داشنگاه برکلی است.

رتبه چهل و یکم: رابین لی
رابین لی موسس و مدیر عامل شرکت «بایدو» است. وی 45 سال سن دارد. وی ساکن چین است. ازدواج کرده است و صاحب چهار فرزند است. دومین ثروتمند چینی است و نسبت به سال گذشته در همین رتبه بندی بیست پله صعود کرده است. وی در دانشگاه بوفالو و دانشگاه پکن تحصیل کرده است.