به گزارش پارس به نقل از تسنیم: بر اساس این گزارش تولید نفت ایران که در دو ماهه سپتامبر و اکتبر 2013 بالغ بر 2.7 میلیون بشکه در روز بوده است در مدت مشابه سال جاری به 2.8 میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

بر این اساس در ماه های سپتامبر و اکتبر 2014 ایران سومین تولید کننده اوپک شناخته شده است. عربستان با تولید روزانه 9.6 میلیون بشکه نفت خام در رتبه نخست و عراق با تولید 3.5 میلیون بشکه در روز در رتبه دوم از این نظر قرار گرفته اند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا، کل تولید سوخت مایع ایران شامل نفت خام و میعانات گازی را در دو ماهه سپتامبر و اکتبر 2014 بالغ بر 3.4 میلیون بشکه در روز اعلام کرده و از افزایش 200 هزار بشکه ای این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داده است. تولید سوخت مایع ایران در ماه های سپتامبر و اکتبر 2013 بالغ بر 3.2 میلیون بشکه در روز اعلام شده بود.

بر اساس قانون تحریم نفت ایران که در کنگره آمریکا به تصویب رسیده است اداره اطلاعات انرژی آمریکا موظف است هر دو ماه یک بار گزارشی در مورد وضعیت بازار جهانی نفت و تأثیر تحریم ایران بر این بازار منتشر کند. این گزارش با عنوان «دسترسی پذیری و قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی تولیدشده در کشورها به‌جز ایران» منتشر می‌شود.