به گزارش پارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی روز پنجشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهوری تشکیل جلسه داد.


رئیس جمهور در این جلسه بر عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی با اولویت زوج های جوان تاکید کرد.

در این جلسه که به بررسی سیاست‌های بخش مسکن و راهکارهای ایجاد رونق در این بخش اختصاص داشت، وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت مسکن شهری و روستایی و پیش‌بینی نیازهای آینده در افق 15 ساله با توجه به رشد جمعیت و پیش بینی رشد اقتصادی کشور ارائه کرد.

همچنین در این جلسه اقدامات لازم برای بهبود فضای سرمایه‌گذاری در این بخش و سیاست‌های حمایتی دولت مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

رییس‌جمهور با توجه به اهمیت برنامه‌ریزی در افزایش بهره‌وری در این بخش، بر ضرورت اقدام هماهنگ در بهسازی بافت فرسوده شهری تاکید کرد و از وزارت راه و شهرسازی خواست مقدمات اجرای طرح‌های نمونه در تجمیع و تبدیل واحدهای غیراستاندارد با تامین مسکن مناسب برای ساکنان و ایجاد فضای سبز مناسب را با تشویق بخش خصوصی فراهم کند.

روحانی با تاکید بر مصوبه اخیر دولت دستور داد با عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی، نیاز زوج‌های جوان به مسکن مورد توجه قرار گیرد. همچنین مصوبه مربوط به مسکن روستایی با تامین تسهیلات لازم اجرایی شود.

رییس‌جمهور همچنین بر اصلاح طرح مسکن مهر و تامین خدمات زیرساخت برای واحدهایی که آماده تحویل شده و می‌شوند، تاکید کرد.