وزیر راه و شهرسازی در عیادت از مصدومین سانحه هواپیما در بیمارستان شهید مطهری تاکید کرد: قطعا از کوچکترین حق مردم در سانحه هواپیما نمی گذرم و تا آخرین لحظه آن را پیگیری می کنم و با هر کسی که کوچکترین قصوری داشته باشد برخورد می کنیم.

به گزارش پارس به نقل از ایسنا، عباس آخوندی با حضور در بیمارستان شهید مطهری در جریان کامل فرایند درمانی و آخرین وضعیت مصدومان سانحه هواپیما قرار گرفت.

وزیر راه وشهرسازی در این بازدید با هر یک از مصدومان دقایقی گفت و گو کرد و سخنان آن را در مورد نحوه وقوع حادثه و وضعیت درمان آنها را شنید و در تماس تلفنی با وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی خواستار رسیدگی بیشتر به حادثه دیدگان شد.

وی پس از عیادت از مصدومان گفت: با وزیر بهداشت تلفنی گفت‌وگو کردم و قرار شد معاون وزیر برای پیگیری درمان مصدومان سانحه هواپیما مامور شود و تمام جزئیات درمانی را کنترل و مورد رسیدگی قرار دهد.

آخوندی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه کمیته بررسی سوانح در حال پیگیری علل حادثه است، یادآور شد: یکی از جعبه های سیاه هواپیما بازخوانی شده است که اطلاع رسانی آن با کمیته سوانح است.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، آخوندی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تعلیق مسافرگیری 126 دستگاه اتوبوس های اسکانیا گفت: کمیسیون ایمنی راه مرتب در وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود و در این کمیسیون بحث خودرو ها، رانندگان، رفتارهای پرخطر و دیگر موارد موثر در ایمنی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و کمیسیون مسئولیت زیادی را در این خصوص دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به ایجاد حساسیت نسبت به اتوبوس اسکانیا کمیسیون ایمنی راه ها مقرر کرد برای ارتقای ایمنی تردد شرکت سازنده اسکانیا در ایران تمام اتوبوس های این شرکت را فراخوان و مورد بازرسی فنی و مطابقت با استاندارد های کارخانه قرار دهد و شرکت موظف به برطرف کردن آنها باشد.

آخوندی گفت: در فراخوان اولیه مشخص شد که 126 دستگاه اتوبوس اسکانیا مطابق استانداردهای شرکت سازنده دستکاری شده اند که کارت هوشمند این اتوبوس ها به حالت تعلیق درآمده است تا وقتی که نتوانند گواهی استاندارد را بگیرند حق جا به جایی مسافر را نخواهند داشت.

وی در پایان سخنانش تاکید کرد: تمام اطلاعات مورد برسی سانحه هواپیما در اختیار مردم قرار می گیرد و گفته ام برای رسیدگی محدودیتی ندارند و به هر سندی دسترسی خواهند داشت و برای مصاحبه به هرکسی می توانند رجوع کنند.