به گزارش پارس به نقل از تسنیم؛ امیر رضا خادم گفت: از ابتدای انتخاب محمود گودرزی به عنوان وزیر ورزش و جوانان بررسی وضعیت باشگاههای پرسپولیس و استقلال در دستور کار قرار گرفت و به این ترتیب بحث ساماندهی و واگذاری این دو باشگاه از طریق مزایده مطرح شد.
وی ادامه داد: به همین دلیل از طریق سازمان خصوصی سازی موضوع مزایده پیگیری و قرار شد در چند ماه این امر انجام شود تا فروردین سال ۹۳ باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شود.
معاون حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت ورزش و جوانان افزود: ما به تبعیت از وزارت اقتصاد ودارایی و سازمان خصوصی سازی در تدارک فراهم نمودن شرایط قانونی بودیم تا این موضوع اتفاق بیفتد که متاسفانه سازمان خصوصی سازی به حاشیه رفت.
این مقام مسوول در وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه این وزارتخانه به عنوان متولی تمام مقدمات را در این خصوص فراهم کرد اظهار داشت: به موازات آن تصمیم نهایی در خصوص انجام امور قانونی برعهده سازمان خصوصی سازی گذاشته شد.
وی افزود: ما به لحاظ آن که در سال آینده رقابتهای لیگ باید پیگیری شود و باشگاهها برای نقل و انتقالات با مشکلات مالی مواجه خواهند شد ضمن اینکه هیات مدیره دو باشگاه باید ترمیم شوند تصمیم گرفتیم این موضوع به طور جدی پیگیری شود در نشستهایی که برگزار کردیم به نتایج نسبتا خوبی دست پیداکردیم.
خادم همچنین گفت: همزمان با اقداماتی که ما به عنوان متولی برای واگذاری قانونی این دو باشگاه بودیم اقدامات غیر مسوولانه ای را از سوی سازمان خصوصی سازی شاهد بودم.
نماینده تام الاختیار وزیر ورزش در موضوع خصوصی سازی سرخابی اضافه کرد: این سازمان با کسانی که به نوعی خواستار حمایت مالی از باشگاهها بودند جلسات غیر معقولی گذاشته وشرایط نامطلوبی را ایجاد کردند که من دقیقا علت این موضوع را نمی دانم.
وی تاکید کرد: دوستان ما در سازمان خصوصی سازی اگر گمان می کنند صاحب دو باشگاه هستند رسما اعلام کنند و این موضوع را در نشست خبری و طی اطلاعیه عمومی بیان کنند و استقلال و پرسپولیس را از وزارت ورزش وجوانان تحویل بگیرند.
معاون وزیر ورزش وجوانان تاکید کرد: ما هیچ مشکلی نداریم تابع قانون هستیم و این کار ما مطابق اصل ۴۴ است و این روند را تاکنون کاملا قانونی طی کردیم.
وی ادامه داد: ما قصد انجام کار غیر قانونی نداریم و در تفاهمات صورت گرفته برای تعیین تکلیف دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ما متولی هستیم وتمام تلاش خود را خواهیم کرد تا نگرانی عمومی جامعه وعلاقمندان به دو باشگاه پرپولیس واستقلال را به حداقل برسانیم.
خادم گفت: آن چیزی که جای تعحب است و ما نسبت به آن معترض هستیم، ورود بی ربط سازمان خصوصی سازی و نشست های پنهانی و مخفیانه با علاقمندان به سرمایه گذاری و خرید این باشگاه ها یا اسپانسرها هستند می باشد، مثلا مسولان این سازمان در نشستی که با علی پروین داشته، به وی اعلام کرده اسپانسر این باشگاه می تواند با پرسپولیس قرار داد ۵ ساله ببندد! دوستان من در سازمان خصوصی سازی اعلام کنند اگر باشگاه پرسپولیس واگذار شود تکلیف این قرار داد ۵ ساله چه می شود؟
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ وی تصریح کرد: در هرصورت ما آمادگی داریم تا مردم را در جریان تمامی امور دراین راستا قرار دهیم.