به گزارش پارس به نقل از فارس، محمدرضا نعمت زاده صبح امروز در حاشیه همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اختیارات ویژه ای را برای واحدهای نمونه تولیدی در نظر گرفته ایم که به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی در خصوص افزایش ۲ میلیونی قیمت برخی خودروها به دلیل استاندارد یورو ۴ اظهار داشت: از افزایش قیمت ۲ میلیونی بی اطلاع هستم و معتقدم نباید این گونه باشد اما شنیده ام که فردی در این خصوص مصاحبه کرده که در این زمینه مسئولیتی ندارد.

وی افزود: یورو ۴ آپشن نیست و ما قول داده ایم تا همه خودروها استاندارد یورو ۴ داشته باشند؛ همچنین وزارت نفت متعهد شده تا بنزین یورو ۴ در چندکلانشهر کشور توزیع شود اما ما خواهش کردیم تا در همه شهرهای کشور این اتفاق بیفتد.

وی در خصوص اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها و احتمال افزایش قیمت برخی کالاها گفت: خودرو کمترین تأثیرپذیری را از افزایش قیمت حامل های انرژی خواهد داشت اما در برخی کالاها مثل سیمان ممکن است افزایش قیمت اتفاق بیفتد.

وی افزود: برنامه وزارت صنعت این است تا با افزایش تولید، افزایش قیمت را جبران کند تا به مصرف کننده فشاری وارد نشود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص قیمت گذاری خودرو گفت: خودرو کالای انحصاری است و در سال آینده نیز قیمت گذاری می شود یعنی تا زمانی که خودرو انحصاری است از آزادسازی قیمت مستثنی می ماند.